Kelionės Lietuvoje pastaruoju metu tapo atradimu daugeliui. Kartais pagalvoji, kad jau daug kur buvai, tikrai nemažai ką matei, bet vis atsiranda kažkas naujo. Labai džiaugiamės atradimais savo šalyje, o šiandien skubame pasidalinti savo atradimų sąrašu ir su Jumis. Dalį maršrutų esame išbandę asmeniškai, o dalį – mūsų tinklaraštininkų bendruomenės nariai, tad ir patys nekantriai laukiame, kada viską išbandysime asmeniškai. Gal ir Jūs kažko dar nebandėte ar neatradote? Paskaitykite, išbandykite ir pasidalinkite, kaip sekėsi 🙂
1. Anykščių safaris su nakvyne kempinge arba namelyje medyje
2020 vasarą atrastas Anykščių safaris maloniai nustebino ir mažus, ir didelius. Didžiulis plotas, gyvūnai laisvėje, juos galima pašerti ir privažiuoti daugeliu atveju labai arti. Būtinai patys vairuokite džipą ir imkite bent 60 min. (mes ėmėme tik 30 min., laiko pritrūko), jame telpa 7 žmonės.
Nakvynei kelis kartus esame apsistoję Anykščių kempinge, kuris visada džiugina savo tvarka bei ramybe, nors yra ir labai nedidelis. Dieną, rodos, labai daug žmonių, bet sutemus visi kultūringai ilsisi palapinėse, prižiūrima ramybė. Šalia patogus privažiavimas dviračiais; pėstute vos kelios min. iki karstynių parko, tad veiklos tikrai netrūks 🙂
Na, o jei norisi kažko dar įdomesnio, nakvynei pasirinkti galima ir namelį medyje.
2. Nakvynė palapinėje medyje Kretingos rajone ir jodinėjimas Fryzų veislės žirgais
Jei matone, kad kelionės Lietuvoje yra nuobodžios, išbandykite nakvynę 3.5 m aukštyje esančioje palapinėje. Medyje ne tik palapinė su dvigule lova ir šildymu, bet ir mini virtuvėlė, stalas su kėde, tinklinis hamakas ir net ofūro vonia! Ši vieta yra įsikūrusi Kretingos rajone, kur šalia auginami ir nuostabūs Fryzų veislės žirgai. Plačiau apie mūsų nakvynės patirtį esame apraše šiame straipsnyje.
Palapinė medyje- ofūro vonia Palapinė medyje
3. Nakvynė jachtoje Drevernoje ir plaukiojimu ja
Dreverna pastaraisiais metais vis daugiau atrandama poilsiautojų. Vaizdai į Mirusias kopas, ramybė, platūs horizontai, atsiveriantys užlipus į apžvalgos bokštą, ir nakvynė jachtoje mažųjų laivų uoste. Taip, jei susiruošėte į Dreverną, atminkite, kad apsistoti nakvynei galite ir ten pat esančioje jachtoje (mes ją vadiname asmeniniu viešbučiu ant vandens ;). Mūsų nakvynės įspūdžiai apie šią tikrai išskirtinę nakvynę atskirame straipsnyje. Beje, ta pačia jachta galima ir pasiplaukioti – iki Nidos kelionė truks vos 45 min. Plauki ir mąstai, ar čia kelionės Lietuvoje, ar jau kažkur į užsienį išplaukėm!
4. Vandens sporto pramogos Būtingėje su nakvyne ten esančiame kempinge
Tai dar viena vieta, kuri patvirtins, kad kelionės Lietuvoje tampa vis įvairesnės. Ar esate bandę kaituoti, o gal plaukti banglente, o gal irklente? Tai tik kelios vandens pramogos, kurias galėsite išbandyti Būtingėje įsikūrusiame akredituotame tarptautiniame vandens sporto centre Sea Paradise. Jei esate vandens pramogų mėgėjas ir norite išbandyti ką nors naujo su profesionalų pagalba, čiupkite maudymosi reikmenis ir būtinai išbandykite vieną iš pramogų šiame centre. Beje, čia atvykus, galite ir užsibūti, mat veiklos tikrai nemažai. Ne bėda, tiesiog su savimi pasiimkite palapinę, nes čia pat yra ir kempingas.
5. Pėstute Camino Lituano su nakvyne pačiose netikėčiausiose vietose
Camino Lituano – pirmas ir vienintelis savarankiškai keliauti paruoštas 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Tai patirtis, kurią labai norėtume kažkada išbandyti ir asmeniškai. Žinome, kad visą 500 km kelią galima eiti ir dalimis, taip visą kelionę išskaidant į kelias. Eidami šiuo piligrimų keliu ne tik aplankysite įvairiausius objektus (bažnyčios, pažintiniai takai, dvarai ir kt.), bet ir turėsite galimybę apsistoti pačiose įvairiausiose vietose, kur priimami tik einantys šiuo piligrimų keliu. Tai išties unikali kelionės patirtis Lietuvoje.
6. Dviračiais iš Smiltynės į Nidą su nakvyne jachtoje
Išbandėm asmeniškai ir labai rekomenduojame. Tai buvo sena svajonė, kuri atsirado kasmet tradiciškai važiuojant dienos išvykai Smiltynė – Juokrantė – Smiltynė ir nusprendus, kad pagaliau reikia ištyrinėti visą dviračių tako ruožą Smiltynė – Nida. Apie 50 km atstumą dviračiais su vaikais (11 m. mynė savarankiškai, 7 m. vežėmės ant bagažinės) įveikėme gana lengvai, nes sustojome pailsėti trijose vietose. Yra nemažai nusukimų į paplūdimį, kuriame būna mažai žmonių. Buvo puikus pasirinkimas papietauti Juodkrantėje, t.y. pusiaukelėje. Detaliau savo įspūdžius esame aprašę atskirame įraše.
7. Dviračiais iš Klaipėdos į Palangą su nakvynė traukinio vagone Palangos kempinge
Važinėti dviračiais Klaipėdos apylinkėse mums labai patinka, nes vietos nėra kalnuotos, neretai galima išvažiuoti iki jūros, keliai eina gražiais miškais, tad tai kartu ir apsauga nuo saulės ar vėjo. Klaipėda – Palanga dviračių ruožas tęsiasi apie 25 km, tad jį įveikti galima ir per dieną į abi puses, pailsint Palangoje. Vis dėlto, jei nuvykus į Palangą, dar taip greitai grįžti nesinori, ten galima likti ir su nakvyne. Mes nepasakosime Jums apie visiems žinomus močiučių butus ar viešbučius. Daug smagiau yra apsistoti kokiose įdomiose nakvynės vietose, pvz. traukinio vagone! Taip, tokią nakvynę siūlo Palangos kempingas. Jei esate keliavę traukiniu su nakvyne ir norite nostalgiškai prisiminti tokią patirtį, štai Jums kelionės Lietuvoje idėja 🙂
8. Kamanų rezervatas ir N. Akmenės karjeras
Tai dviejų dienų maršrutas, kurį išbandė ir detaliai aprašė mūsų draugai. Pastaraisiais metais tapę itin populiarūs Akmenės karjerai virto tikra keliautojų Meka. Pirmasis – veikiantis Menčių klinčių karjeras, antrasis – Šaltiškių molio karjera. Ir kas galėjo pagalvoti, kad kelionės Lietuvoje gali priminti Mėnulio ar Marso paviršių?!
Įraše draugai dalinasi koordinatėmis, gidų kontaktais, praktiniais patarimais ir nakvynės vietos rekomendacija.
9. Dienos išvyka į Marijampolę atrasti gatvės meną
Dienos išvykos į įvairius miestelius yra mūsų pastarųjų 2020 metų atradimas. Marijampolė, kuri garsėja savo gatvės meno piešiniais – ne išimtis. Kaip ir tikėjomės, gatvės menas šį miestelį nuspalvina ir suteikia tik jam būdingos gyvybės. Jei mėgstate piešinius ant namų sienų, Marijampolės nepraleiskite. Pasiteisino naudotis informacija malonny.lt, nes ten daugiau pažymėtų vietų, nei popieriniame žemėlapyje. O jau kaip smagu laikstyti su juo po miestą ir ieškoti piešinių!
Tęsiant lankomų vietų temą, vietiniai sako, kad jų traukinių stotis yra TIESIOG gražiausia Lietuvoje. Sunku ginčytis, tiesą sakant.
Labai rekomenduojame bent dienai apsilankyti Marijampolėje ir patiems viskuo įsitikinti. Sunku net išskirti, kas patiko labiausiai Marijampolėje, bet jei reikėtų TOP trejetuko, tai būtų:
- Gatvės meno piešiniai;
- P. Butlerienės gatvė ir kačių kiemelis (taip, čia jau dvi vietos, bet juk sakėm, kad sunku išsirinkti 🙃);
- Traukinių stotis.
10. 2 dienos Panemunės keliu su nakvyne Panemunės pilyje
Niekada nepabostantis ir vis kuo nors nustebinantis – Panemunės kelias. Gali važiuoti visą dieną viena puse, gali kita – kaire Nemuno puse. Tiesą sakant, vienos dienos jam mažai, tad mūsų draugai išbandė dviejų dienų maršrutą su nakvyne Panemunės pilyje. Patiko ir vaikams, ir suaugusiems. Išsirinkite savo kelio pusę, dieną ar dvi ir leiskite į vieną gražiausių kelių Lietuvoje.
11. Savaitgalis Zarasuose su nakvyne Camping pod nameliuose Zaraso saloje arba kempinge
Zaraso saloje pramogų ras ir maži, ir dideli. Ten įrengtas vandenlenčių parkas, vandens batutų parkas, pakrantė maudynėms, kavinės, poilsio erdvės. Ten pat galima ir nakvoti camping POD nameliuose.
Mes mėgstame susipažinti ir su apylinkėmis, tad dieną skyrėme jų lankymui. Mūsų aplankytos vietos per porą dienų:
- Salako bažnyčia, kuri yra iš akmenų ir tikrai atrodo įspūdingai!
- Tiltiškių vandens malūnas-muziejus, kuriame pamatysite senovinių radio aparatų.
- Šlyninkos vandens malūnas, kur iki šiol malami miltai! Rekomenduojame pasiimti ekskursiją.
- Apžvalgos ratas ir Zarasų ežero pakrantė. Čia galite pasigrožėti tikrai įspūdingu vaizdu, kuris atsiveria nuo apžvalgos rato. O nusileidę prie ežero galite pasiekti ir Didžiąją salą.
Zarasuose rasite ne vieną pažintinį taką, labai rekomenduojame nors vienu jų pasivaikščioti, pavyzdžiui, Antazavės, Balto ežero ar Degučių pažintiniais takais.
12. Pakruojo dvaras su nakvyne dvare, aplankant alpakų ūkį netoli Šiaulių ir kryžių kalną
Pakruojo dvaras nenustoja stebinti kasmet. Žiemą ten rengiamas šviesų festivalis, o kitais metų laikais įvairūs dvaro renginiai. Galima atvykti ir dienai, o galima ir apsistoti su nakvyne. Šiame dvare bus įdomu ir vaikams, ir suaugusiems – galėsite stebėti įvairius dvaro gyvenimo įvykius, patys persirengti kaip dvariškiai ir taip dar labiau įsilieti į visą dvaro aplinką.
Jei, lankantis tame krašte, norėsite daugiau pramogų, pusdienį galima skirti alpakų lankymui netoli Šiaulių arba apžiūrėti kryžių kalną.
13. Biržai, aplankant Kirkilų bokštą su nakvyne autentiškame moderniai renovuotame name Vienkiemio oazėje
Biržus po daugelio metų atradome ir vėl…
- Biržų pilis
- Astravo dvaras
- Širvėnos ežero tiltas – medinis pėsčiųjų tiltas, ilgiausias Lietuvoje
- senoji užtvaka
- AB “Siūlas” pastatas, kurį atradome visiškai netikėtai, beieškodami kelio iki užtvakos
- ta nerealaus mielumo Astravo parduotuvelė! Uždaryta, bet viduje dar kaba nėriniuotos užuolaidos. Kaaaip norėjosi užeiti.
- ir žinoma, Kirkilų apžvalgos bokštas bei visa teritorija aplink.
Tiek spėjome aplankyti per dieną, nes laukė dar ir kelionė atgal iki Vilniaus. Mūsų nuomone, Biržams dienos per mažai (jei nelekiant), nes o kur dar žymiausia smegduobė Karvės ola? O alaus kelias, po kurio ne tik vairuoti nebegalima, bet gali būti nelengva ir paeiti 🙈?
Jei nuspręsite Biržus lankyti su nakvyne, apsistoti galite mieste esančiame kempinge arba autentiškame moderniai renovuotame name Vienkiemio Oazė.
14. Diena Kėdainiuose, ragaujant agurkų ledų
Kėdainiai 2020 metų vasarą mums buvo tikras atradimas! Ar žinote, kad Kėdainiuose galite paragauti ledų su agurkais? Taip taip, perskaitėte teisingai – su agurkais!
Dar galite:
- pamatyti vieną iš trijų rotušių Lietuvoje (kitos dvi yra Vilniuje ir Kaune);
- pasivaikščioti autentiškomis akmenimis grįstomis gatvelėmis po Kėdainių senamiestį;
- apžiūrėti kunigaikščių Radvilų mauzoliejų Evangelikų reformatų bažnyčioje;
- nusipirkti lauktuvių iš Kėdainių – džiovinukų su agurkais bei medumi arba žirneliais.
Ir tai tik kelios idėjos, ką galima būtų nuveikti bei pamatyti šiame istorijos pilname mieste. Savo idėjomis dalinamės atskirame įraše bei daugiau įdomios informacijos apie Kėdainius taip pat dalinasi mūsų draugai savo įraše.
15. Išvyka į Dieveniškių regioninį parką su nakvyne autentiškoje sodyboje “Po vienu rūmu” arba Norviliškių pilyje
Kai išgirdome, kad Lietuvoje kažkada yra buvusi atskira respublika, kuri vadinosi “Paulavos respublika”, iš pradžių nepatikėjome. Ji gyvavo apie 25 metus, turėjo savo prezidentą, vėliavą, herbą, net kariuomenę. Tai tik vienas iš lankytinų objektų Dieveniškių regioniniame parke. Jame taip pat yra ir piliakalnių, pažintinis takas, kitų gamtos objektų. Šį regioninį parką galima aplankyti ir dienos išvykos metu, ir apsistojant nakvynei autentiškoje sodyboje “Po vienu rūmu” ar net “Norviliškių pilyje”. Savo dienos išvykos maršrutą esame aprašę atskirame įraše.
16. Dienos išvyka į Šilutę, aplankant Švėkšną
Šilutė – dar vienas Lietuvos miestelis, kuriuo grožimės ir džiaugiamės. Nors ir nedidelis, bet turintis ką parodyti, tad rekomenduojame jam skirti visą dieną. Mums labai patiko:
- Šilutės sekretai, kurių ieškojimas taip įtraukė!
- Šilutės siena, ant kurios pavaizduota viso miesto istorija
- H. Šojaus dvaras-muziejus
- Mažųjų laivų uostas.
Tai tik keli objektai, kuriuos apžiūrėjome per pusdienį ir pažadėjome į Šilutę dar būtinai sugrįžti.
Jei turite daugiau laiko ir norisi apžiūrėti daugiau šalia esančių miestelių, o gal net ir apsilankyti su nakvyne, būtinai užsukite į Švėkšną, kurios bažnyčia ir šalia esantis tiltas sužavi visus. Patarimus, ką aplankyti Švėkšnoje per kelias valandas, rasite mūsų draugų įraše.
17. Savaitgalis Plateliuose ir pasiplaukiojimas skaidria valtimi su nakvyne kempinge arba sodyboje netoliese
Jei mėgstate stovyklavimą bei aktyvias veiklas, Plateliai galėtų būti puikus pasirinkimas savaitgalio poilsiui. Čia galima:
- Išbandyti plaukiojimą skaidriomis valtimis Platelių ežere;
- Aplankyti Šaltojo karo muziejų – bunkerį
- Pasivaikščioti po energetinį labirintą
- Pasivažinėti dviračiais aplink Platelių ežerą;
- Stovyklauti vienoje iš stovyklaviečių. Esame apsistoję stovyklavietėje “Paežerė”, kuri turi puikų priėjimą prie ežero, tvarkingą WC, pavėsines su elektra.
- Išbandyti giluminį nardymą Platelių ežere;
Nakvynei Plateliuose taip pat yra ir puikių vietų, kurių vieną esame jau kelis kartus išbandę ir asmeniškai. Apie tai dalinamės atskirame įraše.
18. Diena Telšiuose, atrandant 47 meškutes ir ne tik
Kaip ir daugelis sostinių, Telšiai – o jie juk yra Žemaitijos sostinė – turi ką pasiūlyti. Šv. Antano Paduviečio katedra ir katedros aikštė, turgaus aikštė, kurioje rasite Rotušės šulinį, miesto laikrodį, Žemaitijos gaublį ir kitas skulptūras. Ir tai tik kelios lankytinos vietos. O kur dar 47 meškutės, kurių taip smagu ieškoti atvykus į Telšius!
Detaliu vietų sąrašu dalinasi mūsų draugai įraše apie Telšius.
19. Diena Kuršių Nerijoje
Diena Kuršių Nerijoje yra mūsų asmeninė kasmetinė tradicija, lankantis Klaipėdoje. Persikelti į šį nuostabų Lietuvos kampelį mėgstame tiek vasarą, tiek vėsiuoju metu laiku. Ir kiekvienas kartas savaip žavingas, nes Kuršių Nerija graži visais metų laikais.
Viena įspūdingiausių vietų – Pilkosios (Mirusios) kopos netoli Juodkrantės. Lankytojams nutiestas pėsčiųjų takas per Pilkąsias kopas Kuršių marių link, kuriuo einant vis norisi aikčioti WOW! Takas įrengtas nuo automobilių stovėjimo aikštelės, 31 kelio Smiltynė-Nida kilometre. Dalis tako yra medinis, o dalis – smėlis.
Kita nemažiau įspūdinga vieta – Juodkrantės pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų kolonija. Ten įrengta apžvalgos aikštelė, galima pakankamai iš arti apžiūrėti šių paukščių gyvenvietę.
Labai sužavėjo ir Juodkrantėje esanti pažintinis-dendrologinis takas, kuriuo einant yra Juodkrantės kėdė dviems su įspūdingu vaizdu, garsų gaudyklė, Juodkrantės švyturys.
Tai tik kelios vietos šiame unikaliame Lietuvos kampelyje. Kaskart planuodami išvyką čia, tiesiog atsiverčiame žemėlapį ir tyrinėjame dar neatrastus pažintinius takus, pažymėtus lankomus objektus ir leidžiames į smagių atradimų kelionę.
20. Svencelė, Kintai, Ventės ragas, Rusnė
Kelionės Lietuvoje neretai prilyginamos įvairioms užsienyje esančioms vietoms. Štai ir Rusnė, kartu su Vente bei Kintais dažnai tituluojama lietuviškąja Venecija dėl ten esančių vandens kelių. Šias vandeniu apsuptas apylinkes labai įdomu tyrinėti vandens transportu, kurio pasirinkimo nemažai. Na, o vienas iš įdomiausių apylinkių pažinimo būdų – paukščių stebėjimas plaukiant kanojomis.
Savo kelionės atradimų aprašymais dalinasi ir mūsų draugai atskirame įraše.
Tai tik dalis idėjų, kad kelionės Lietuvoje būtų įdomios ir smagios. Tikime, kad dar yra ką atrasti, kuo pasidalinti ir tuo labai džiaugiamės. Linkime ir Jums pasinaudoti mūsų bei mūsų bendruomenės narių patarimais ir Lietuvą kaskart atrasti vis iš naujo.