Myliu keliones
116 Peržiūros

Vaiguva, Ilguvos dvaras – riedam kaire Panemunės puse

Sidabrinė Nemuno juosta nuvingiavusi žaliomis pievomis ir laukais, nuskalaudama palei krantą įsikūrusius miestus ir kaimus, pailsusi įkrenta į jūrą. Vedantis į pajūrį kelias Nemuno dešinėje džiugina akis – tylūs miesteliai, pilys, piliakalniai. Bet ne mažiau įdomi ir graži kita Nemuno pusės pakrantė.  

Gaila, bet iki šiol vis nepakopinėjom Saudargo piliakalniais. Ir Zyplių dvare nepaskanavom ypatingų ledų… ir Pyplių piliakalnio nelankėm, ir nepabuvom… bet ateis laikas ir jiems.

 Prie Kauno, pasukus  į šoną, dažniausiai mūsų tikslas jaukus Gelgaudiškio miestelis (apie Gelgaudiškį ir Gelgaudiškio dvarą galimapasiskaityti čia).  Paprastai skubam lekiam 140-uoju keliu. Dar pakeliui ir pylos gaunam, kad užtrukom.  O kaip neužtruksi, jei tuo pačiu rūpi ir kai ką apžiūrėti.

  Kiekvieną kartą privažiavę Zapyškį sulėtiname greitį iki minimumo, kad bent per automobilio langą pasigrožėti senąja Zapyškio Šv. Jono krikštytojo bažnyčia. Tarsi kažkieno nematoma ranka ją pernešė per šimtmečius ir įkurdino Nemuno pašonėje.  Viena seniausių bažnyčių Lietuvoje, prie kurios sustoja laikas. Daug kartų kentėjusi nuo gaisrų, karų, potvynių išliko kukliai išdidi. Būdavo gera apeiti aplinkui kojoms skęstant minkštoje žolėje. Dabartinis vykdomas projektas kelia pasibaisėjimą. Tarsi aršiausių priešų, kuriems rūpi viską sunaikinti, vykdomas trinkelizacijos procesas unikalią vietą verčia nykesne ir skurdesne…

Skaityti toliau

Tapkite mūsų draugais Facebook’e bei Instagram’e ir sekite kelionių istorijas