Myliu keliones
634 Peržiūros

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje

Ši vasara, be jokios abejonės, atradimų Lietuvoje metas daugeliui mūsų. Atrandame ne tik pažintinius takus, parkus, dvarus ar ežerus, bet ir įvairiausias nakvynės vietas. Patyrinėjus atidžiau, alternatyvų užsienio atostogoms sąrašas toks įspūdingas, kad imi kartais ir nustembi “o kur aš buvau anksčiau?!”

Pateikiu mūsų vietų sąrašą, dalį jų jau spėjau išbandyti, o dalis dar laukia ateityje.

Daugiau nei palapinės

Daugelis norime kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, dažnai tam renkamės sodybas arba palapines. Jei norite pradėti “turistauti”, bet kartu pasidžiaugti ir komfortu, siūlome nakvynę palapinėse su patogumais.

“Glamping Lithuania”

Glamping Lithuania – tentiniai nameliai dviems prie pat ežero miško pakraštyje. Žodis Glamping yra dviejų angliškų žodžių „Glamour“ ir „Camping“ junginys, tad nakvynė juose yra daugiau, nei stovyklavimas. Teritorijoje iš viso yra trys nameliai, jie įrengti prie Baltųjų Lakajų ežero, nacionaliniame Labanoro parke. Mėgautis gamta galėsite visiškai privačiai, o nameliuose esančios šildomos grindys bei visi patogumai suteiks tikrą komfortą.

Kaina: 2 asmenims apie 100 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms.

Glamping Lithuania nuotrauka

“Jurtų kaimas”

Ne vienas esame girdėję apie Vidurinės Azijos stepių klajoklių tradicinį būstą palapinę, vadinamą jurta. Jei kada kilo klausimas, o kaip ten viduje, galite patys išbandyti nakvynę jurtose, esančiose ir Lietuvoje. Dešimties jurtų dydžio poilsiavietė “Jurtų kaimas” yra įsikūrusi Kelmės rajone ant Medinio ežero kranto. Jurtose yra visi įprasto būsto patogumai (net ir televizorius, įsivaizduojate!), o miškais apsuptoje poilsiavietėje galėsite mėgautis visais tradiciniais stovyklavimo malonumais – žvejyba, maudynės, pirtis bei kubilas ir net uogos, grybai. Tradiciškai jurtos yra apšildomos avių vilna, kuri ne tik sušildo, bet ir turi gydomųjų savybių. Ir nors paprastai avių vilnai būdingas specifinis kvapas, šios poilsiavietės šeimininkui pavyko išrasti unikalų vilnos apdorojimo būdą, dėl kurio kvapo nelieka. Šeimininkas būdo, žinoma, neišduoda, užtad kviečia į jurtas užsukti ištisus metus 🙂

Kaina: priklausomai nuo sezono ir jurtos tipo 60-100 Eur/para už jurtą, kurioje gali tilpti 5-7 asm.*
Nakvynę šioje vietoje patogu užsisakyti ir per booking.com’ą.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Jurtų kaimas” nuotrauka

“Kempingas Klevas”

Kempinge Klevas, esančiame Karklėje, apsistoti palapinėje galite jos ir neturėti. Pačiame kempinge esančiose kupolo formos palapinėse yra ir lova su patalyne bei staliukas dviems su kėdėmis, o Karklės paplūdimys vos už 10-15 min. kelio pėstute.

Kaina: apie 30 Eur/para 2 asm.*
Šią palapinę taip pat patogu užsisakyti per booking.com’ą.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Camping Klevas” nuotrauka

“Kerkelbeck No 409” gazebos

XVI – XVII amžių siekianti istorija sodyboje Karkelbeck No 409 (tai yra senasis Karklės pavadinimas) persipina su Azijos elementais šalia esančiame kempinge. Sodyba įsikūrusi pietinėje Karklės dalyje, pamiškėje ant Olandų kepurės skardžio, vos 90 m. nuo jūros. Apsistoti galite karališkajame gintaro ceche, senojoje Kerkelbekės mokykloje arba gazebose – azijietišku stiliumi įkurtuose nameliuose-palapinėse. Dieną gazeboje pakeliamas staliukas, prie kurio ir vyksta gyvenimas, o naktį ištiesiamas čiužinys su patalyne, joje ilsėtis gali iki 4 asmenų. Visi patogumai (WC, dušas, virtuvėlė su pilna virtuvės įranga ir indais bei lauko baldais terasoje) yra šalia esančiame kempingo aptarnavimo, o kad vietos užtektų laisvalaikio žaidimams, kempingo svečių kiekis ribojamas.

Kaina: priklausomai nuo žmonių skaičiaus (1-4) 30 – 55 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“KARKELBECK No. 409” nuotrauka

Nameliai medyje, kaip kažkada vaikystėje

Nusikelti į vaikystės svajones, kai norėjome apsigyventi aukštai medžiuose, galima ir dviese, ir su šeima.

“Varėna treehouse”

Varėnoje esantys nameliai medyje Varėna tree house, įsikūrę Dzūkijos pušynuose bus tikras romantikos lizdelis visiems įsimylėjeliems. Įsitaisę terasoje, galėsite mėgautis atsiveriančiais vaizdais arba suptis čia pat esančiuose hamakuose, o vakaras taps dar jaukesnis susirangius prie židinio namelio viduje. Nameliuose yra visi būtiniausi patogumai (taip pat WC ir dušas), juose galima apsistoti visus metus. Iš viso yra 2 nameliai (East ir West).

Kaina: priklausomai nuo sezono apie 60-70 eur/parai už namelį (2 asm.).*

Namelį patogu užsisakyti per booking.com’ą.**
Tinka poilsiui poroms.

“Varena Treehouse” nuotrauka

“Taurų parkas”

Norintiems laiką su šeima praleisti aktyviai, puikiai tiks Taurų parkas netoli Tauragės, o viešnagę vainikuos ekstremali nakvynė namelyje medyje, esančiame net 8 m. aukštyje! Parke tokie nameliai yra net keli, kiekvienas iš jų suręstas aukštai medyje, turi savo atskiras kopėčias užpilti. Jomis naudotis teks gana dažnai, nes tiek WC, tiek dušas yra šalia esančiame administraciniame pastate, o kad būtų dar ekstremaliau, vanduo duše – TIK ŠALTAS 🙂

Kaina: namelio medyje kaina 2 asm. apie 40 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Taurų parkas” nuotrauka

Nakvynė vandens sporto entuziastams

“Camping Pod”

Zarasuose, šalia vandenlenčių parko Wake INN esantis kempingas Camping Pod, tai puiki nakvynės vieta vandens sporto mėgėjams. Įsikūręs Didžiojoje Zaraso saloje visai šalia miesto, kempingas yra puikus pasirinkimas taip pat ir šeimoms su vaikais – kol tėveliai mėgaujasi vandenlenčių sportu, vaikai gali smagiai padūkti visai šalia esančiame vandens batutų parke Water INN. Nameliuose apsistoti gali iki 4 asmenų, kiekvienas jų turi savo nedidelę terasos erdvę, iš kurios galima grožėtis ežero vaizdais. Priklausomai nuo poreikio bei biudžeto, galima rinktis standartinius namelius (WC ir dušas bendri) arba Liuks tipo (su atskiru WC ir dušu).

Kaina: standartinio namelio 40-60 Eur/para, Liuks tipo namelio 60-80 Eur/para.*
Namelį patogu užsisakyti per booking.com’ą.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Camping POD” nuotrauka

“Boardhouse.lt Camp’as”

Jėgos aitvarų Meka Lietuvoje galima būtų pavadinti Svencelę, o vietos išskirtinumas yra būtent jos dvasia – vėjas, marios, smėlėtas paplūdimys ir daugybė jėgos aitvarų vandenyje. Ten įsikūręs BoardHouse CAMP’as yra puiki vieta, norintiems mėgautis šiuo sportu nuo ryto iki vakaro. Stovyklavietė turi atskirą išėjimą į marias su smėlėtu paplūdimiu, joje yra baseinas bei pirtis (pirtis iškūrenama už papildomą mokestį), o šeimų su vaikais laukia specialiai jiems skirta smėlio dėžė, supynės bei batutas. Apsistoti galima savuose kemperiuose arba palapinėsė, taip pat kempingo kemperiuose arba nameliuose. Kitaip tariant, yra viskas, ko reikia puikiam laisvalaikiui.

Kaina: palapinėje 5 Eur žm./naktis; savo kemperyje – 15 Eur žm./naktis + 5 eur/naktis papildomas žmogus; kempingo kemperyje – 20-35 Eur/naktis; svečių namuose arba pirties name nuo 15 Eur žm./naktis.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Boardhouse.lt Camp” nuotrauka

Istorijomis apipintos vietos

Visada svajojau apsistoti tokioje vietoje, kuri turi savo istoriją, visai kaip tuose filmuose, kur miegant, rodos, girdi kažką krebždant. Visa tai, žinoma, tik vaizduotės vaisius, bet jis suteikia kažkokio neapsakomo žavesio visai nakvynės patirčiai. Labai apsidžiaugiau, kai panašių vietų radau ir Lietuvoje.

“Jakiškių dvaras”

Šiaurės Lietuvoje Joniškio rajone esančiame Jakiškių kaime stovi dvaras. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir niekuo neišskirtinis: nėra šalia nei didelių išpuoselėtų parkų ar tvenkinių su gulbėmis, pastato išorė sutvarkyta, bet matyti ir dvaro gyvenimo istorijos palikimais. Tačiau užėjus į vidų, iš karto pajusite ją – autentiškąją dvaro dvasią. Ji – tai durys, sienos ir visa kita dvare, nuo ko buvo nubrauktos dulkės, bet nepaslėpta po modernumo sluoksniu. Tai dvaro gyvenimo patirtis nuo pritaikymo vaikų darželiui, darbo ir poilsio stovykloms iki cecho Šiaulių „Rūtos“ saldainių fabriko dėžėms kalti, kuri kiekviena paliko savo pėdsakus. Ir vis dėlto buvo kažkas ypatingo dvare, kas traukė menininkus čia atvykti ir kurti, o atsidėkojant palikti savo kūrinius. Taip, vis gražėjant dvarui, atsirado ne tik daugiau kitų menininkų, bet ir norinčių švęsti vestuves ar panaudoti išskirtinę aplinką filmų kūrimui.
Apsistoti dvare su nakvyne galima iš šiandien, o autentiška aplinka įkvėps įgyvendinti originaliausias švenčių, susibūrimų ar kitų renginių idėjas.

Kaina: derinama individualiai, reikėtų kreiptis tiesiogiai į dvaro šeimininkę.
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Jakiškių dvaras” nuotrauka

“Pakruojo dvaras”

Kažkada buvęs apleistas, šiandien Pakruojo dvaras šalia Pakruojo traukia lankytojus ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos. Pakruojo dvare siūloma daugybė įvairiausių pramogų, rengiamos šventės bei festivaliai, galima užsisakyti net “viskas įskaičiuota” paketą (tiesa, jis šiek tiek kitoks, nei mums įprastas užsienio šalyse). Apžiūrėti dvaro apylinkes lankytojai kviečiami ir be nakvynės, o norintiems pajusti tikrą dvarišką gyvenimo būdą, siūloma nakvynė tikruose dvariškuose apartamentuose su pasirinktomis paslaugomis, kurių spektras įvairuoja nuo SPA iki jodinėjimo žirgais, kvepalų gamybos bei įvairių teatralizuotų ekskursijų.

Kaina: nuo 88 Eur/paketą nakčiai 2 asm.*
Atskirai viešbučio apartamentus patogu užsisakyti ir booking’com’e.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Norviliškių pilis”

Šalčininkų rajone, Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, visai šalia Baltarusijos sienos (pasienio tvora matosi iš pilies) atkurta dar viena pilis – Norviliškių. Pilis kažkada yra buvusi ir kareivinės, ir vienuolynas, ir mergaičių žemės ūkio mokykla. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, mokykla buvo uždaryta ir ilgą laiką pastatas buvo apleistas. Šiuo metu pilis yra restauruota, o joje galima apsistoti su nakvyne ir net užsisakyti viduramžiškus pietus. Susiplanuoti nakvynę šioje pilyje galima kartu su išvyka į Dieveniškių istorinį regioninį parką, apie kurį esu rašiusi atskirame įraše.

Kaina: nuo 79 Eur/naktis 2 asm.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Panemunės pilis”

Važiuodami vienu gražiausiu Lietuvoje keliu į pajūrį (arba atgal), būtinai užsukite į Panemunę, kur menanti XVI a. stūkso Panemunės pilis – architektūros požiūriu autentiškiausia XVII–XVIII a. pilis Lietuvoje. Per visą savo gyvavimo istoriją pilis buvo ne tik daugelio svarbių valstybės istorijos įvykių liudininke, bet kaip ir daugelis kitų pilių ar dvarų, ji buvo iš dalies apgriauta, nusiaubta ar paversta kokiu sandėliu. Šiandien pilis yra restauruota, o joje įsikūręs viešbutis “Best Baltic Panemunės pilis” bei šalia esantis restoranas – puiki nakvynės vieta keliaujant gražiuoju Panemunės keliu.

Kaina: nuo 80 Eur/naktis 2 asm.*
Viešbutį patogu užsisakyti ir per booking.com’ą.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Šturmų švyturys”

Jei ieškote visiškos ramybės, kur su knyga rankose galėsite stebėti nuostabius saulėlydžius, jūsų laukia Šturmų švyturys, įsikūręs Ventėje, Šilutės raj. Pastatytas ant marių kranto šis XIX a. architektūros stiliaus viešbutis išskirtinis dėl jame esančio restorano. Kaip sako patys šeimininkai, “tai vienintelis Lietuvoje šviežios žuvies restoranas, kuriame Jūs tikrai nerasite tradicinio meniu. Kiekvieną dieną žvejai išplaukia į marias ir nuo žvejų sėkmės priklauso, ką Jūs valgysite šiandien. Kiekvienos dienos laimikis yra išdėliojamas ant ledo ir Jūs patys galite pasirinkti, kurią žuvį Jūsų pačių akyse paruoš ir židinyje iškeps restorano virėjas.”

Kaina: nuo 80 Eur/naktis 2 asm.*
Nakvynę patogu užsisakyti ir per booking’com’ą.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Šturmų švyturys” nuotrauka

Gamtos apsuptyje

“Miško rojus”

Norintys pasimėgauti visiška tyla bei ramybe, kviečiami apsistoti sodyboje Miško rojus, esančioje Rietave. Daugiau, nei prieš 10 metų sodybos šeimininkai apleistą mišką prikėlė naujam gyvenimui ir ilgą laiką sodybą naudojo tik savo reikmėms. Per tą laiką ją sutvarkė, išgražino ir pavertė tikru pabėgimu nuo civilizacijos, kur šiandien atvažiavę poilsiautojai gali mėgautis gamtos ramybe, pasivaikščiojimu sveikatingumo taku per miško tankmę, SPA paslaugomis ir laiku sau be interneto. Sodyboje yra du nameliai – vienas virš vandens, o kitas tarp medžių. Juose gali apsistoti iki 3 arba iki 4 asmenų, o šalia namelio tarp medžių yra ir kubilas. Sodyba veikia ir žiemos metu, o vasarą joje priimami ir stovyklautojai su palapinėmis ar kemperiais.

Kaina: nuo 100 Eur/naktis namelyje.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Miško rojus” nuotrauka

“Auksinio elnio slėnis”

Auksinio elnio slėnis, įsikūręs Taukelių kaime Utenos rajone, suteiks ne tik tylos bei ramybės pojūtį, ten galėsite grožėtis ir visai šalia esančiais elniais. Tai tikrų tikriausiais pabėgimas iš miesto patogiai įrengtame namelyje su privačiu paplūdimiu visiškoje gamtos apsuptyje.

Kaina: namelio kaina nuo 220 Eur/2 naktis.*
Namelį patogu užsisakyti per booking.com’ą.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Auksinio elnio slėnis” nuotrauka

*Nakvynės kaina nurodyta vadovaujantis informacija nakvynės vietos svetainėje. Ja reikėtų vadovautis tik preliminariai, o tiksliau žiūrėti tiesiogiai nakvynės vietoje ar booking.com svetainėje.

**Rezervuodami nakvynę booking.com’e ar agodoje, nepamirškite susigrąžinti dalį išleistų pinigų. Principas labai paprastas (tai lyg virtuali nuolaidų kortelė):

  • išsirinkite ir išsisaugokite viešbučius bookingcom’e/agoda, o kai norėsite užsisakyti, eikite ne tiesiogiai, o per nuorodą https://www.bonusway.lt/myliukeliones
  • kadangi eisite per juos, bookingas/agoda traktuos tai kaip nukreipimą iš jį reklamuojančios svetainės, perves svetainei „bonusą“, o ta svetainė bonusu su Jumis pasidalins grynųjų pinigų forma;
  • viskas veikia ir per mob., tel., o online galima matyti savo balansą;
  • sukaupę 10 eur, jau galėsite daryti pinigų išėmimą (pavedimu);
  • beje, einant būtent per nuorodą https://www.bonusway.lt/myliukeliones, bus papildomas 3 eur bonusas pirmam pirkiniui/užsakymui.

Tapkite mūsų draugais Facebook’e bei Instagram’e ir sekite kelionių istorijas