Myliu keliones
15 359 Peržiūros

Tikriausiai pritarsite man, kad nakvynės vieta keliaujant gali labai prisidėti prie puikios bendros atostogų nuotaikos, taip? Kelionėse visada mėgau ieškoti kažko neįprasto, tad kai Lietuvoje atradau (ir vis dar atrandu) tiek įdomių ir išskirtinių nakvynės vietų, kartais pati nakvynė jose tampa idėja kelionei.

Pateikiu įdomių ir išskirtinių nakvynės vietų Lietuvoje sąrašą, kurių dalį jau spėjau išbandyti, o dalis dar laukia ateityje. Beje, sąrašas taip išsiplėtė, kad nusprendėme sukurti specializuotą svetainę apie išskirtines nakvynės vietas Lietuvoje WowStays.lt.

Daugiau nei palapinės

Daugelis norime kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, dažnai tam renkamės sodybas arba palapines. Jei norite pradėti “turistauti”, bet kartu pasidžiaugti ir komfortu, siūlome nakvynę palapinėse su patogumais, vadinamuose “Glampinguose”. Žodis Glamping yra dviejų angliškų žodžių „Glamour“ ir „Camping“ junginys, tad nakvynė juose yra daugiau, nei stovyklavimas.

Safari glamping palapinė šalia elnių Kaišiadorių raj.

Kaišiadorių raj. ant Neries kranto įsikūrusi sodyba Wandeerer yra puikus pasirinkimas ne tik mėgstantiems poilsį gamtoje bei įdomias nakvynės vietas, bet ir norintiems pasigrožėti šalia esančiais gyvūnais. Nors joje apsistosite palapinėse, bet mums jos pasirodė panašesnės į safari namelius, kuriuose yra ne tik lova su patalyne, WC bei dušas, bet ir puikiai įrengta virtuvėle su visais reikiamais įrainkiais bei indais, karštu vandeniu ir net didžiuliu šaldytuvu. Norintys, papildomai gali užsisakyti ir pirtelę dviems. Trumpai tariant – važiuoji ir mėgaujiesi!

Beje, šalia yra veisiami elniai, upėje galima žvejoti, o vasarą ir pasiplaukioti irklentėmis.

Kaina: 2 asmenims nuo 90 Eur/para už palapinę.*
Tinka poilsiui poroms.

Įpatinga nakvynės vieta Lietuvoje - Safari palapinė šalia elnių Elektrėnų raj.
“Myliu keliones” nuotrauka

“Glamping Buceliškė” Molėtų raj.

Praėjusią vasarą atradus stovyklavietę Glamping club Buceliškė, įspūdžiai neblėsta iki šiol.  Jaukios palapinės, beveik primenančios apartamentus, kuriuose yra viskas, ko reikia (net ir lova su patalyne!), suteikia komforto jausmą, bet kartu išlaiko ir tikrą stovyklavimo dvasią. Ne veltui daugelis šią vietą vadina Rojumi: dieną nuostabios gamtos apsuptyje net maisto ruošimas ant laužo tampa savotiškas meditacijos ritualas, o vakare sušildo jaukūs pokalbiai ugnies šviesoje. Ir koks malonus vėliau apima jausmas, kai miegoti įsitaisai patogiai lovoje, bet aplinkui girdi laukinės gamtos garsus, taip ir nuneša kažkur tolyn į gilius sapnus…

Kaina: 2 asmenims nuo 60 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje - "Glamping Buceliškė" Molėtų raj.
“Myliu keliones” nuotrauka

“Glamping Lithuania” Molėtų raj.

Glamping Lithuania – tai dar viena vieta, kur rasite tentinius namelius dviems prie pat ežero miško pakraštyje. Teritorijoje iš viso yra trys nameliai, jie įrengti prie Baltųjų Lakajų ežero, nacionaliniame Labanoro parke. Mėgautis gamta galėsite visiškai privačiai, o nameliuose esančios šildomos grindys bei visi patogumai suteiks tikrą komfortą.

Kaina: 2 asmenims nuo 180 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms.

Įpatinga nakvynė vieta - "Glamping Lithuania" Molėtų raj.
Glamping Lithuania nuotrauka

“Jurtų kaimas” Kelmės raj.

Ne vienas esame girdėję apie Vidurinės Azijos stepių klajoklių tradicinį būstą palapinę, vadinamą jurta. Jei kada kilo klausimas, o kaip ten viduje, galite patys išbandyti įdomią nakvynę jurtose, esančiose ir Lietuvoje. Dešimties jurtų dydžio poilsiavietė “Jurtų kaimas” yra įsikūrusi Kelmės rajone ant Medinio ežero kranto. Jurtose yra visi įprasto būsto patogumai (net ir televizorius, įsivaizduojate!), o miškais apsuptoje poilsiavietėje galėsite mėgautis visais tradiciniais stovyklavimo malonumais – žvejyba, maudynės, pirtis bei kubilas ir net uogos, grybai. Tradiciškai jurtos yra apšildomos avių vilna, kuri ne tik sušildo, bet ir turi gydomųjų savybių. Ir nors paprastai avių vilnai būdingas specifinis kvapas, šios poilsiavietės šeimininkui pavyko išrasti unikalų vilnos apdorojimo būdą, dėl kurio kvapo nelieka. Šeimininkas būdo, žinoma, neišduoda, užtad kviečia į jurtas užsukti ištisus metus 🙂

Kaina: priklausomai nuo sezono ir jurtos tipo 80-100 Eur/para už jurtą, kurioje gali tilpti 5-7 asm.*
Nakvynę šioje vietoje patogu užsisakyti ir per booking.com’ą. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Išskirtinė nakvynės vieta - "Jurtų kaimas" Kelmės raj.
“Jurtų kaimas” nuotrauka

Tipi palapinės “Vinetu kaime” Klaipėdos raj.

Vinetu kaimas, esantis Klaipėdos rajone, netoli Kretingos, išskirtinė erdvė ne tik norintiems apsilankyti dienos išvykai, bet ir nusprendusiems apsistoti su nakvyne bei giliau pajusti tikrąją Šiaurės Amerikos indėnų dvasią. Apsistoti galima vienoje iš tradicinių indėnų palapinių, vadinamų tipi. Tipiai savo forma primena kūgį, yra apvalūs, būna įvairaus dydžio, tad juose apsistoti galima tiek su šeima, tiek su draugų kompanija, ar net organizuojant didesnį renginį. Kaip ir priklauso, tipiuose miegama miegmaišiuose ant žemės, o juose esančios “magiškos sapnų gaudyklės neįleidžia į tipį košmarų ir padeda išsipildyti pranašiškiems sapnams.”

Kaina: priklauso nuo tipo dydžio (g.b. 2 asm., 5 asm. ir didesni). Nuo 20 eur/para 2 asm.

Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.*

Išskirtinės nakvynės vietos - Tipi palapinės "Vinetu kaime" Klaipėdos raj.
vinetukaimas.lt nuotrauka

“Oasis dome” Varėnos raj.

Žinote tas nuotraukas, kur dykumose esančiose palapinėse pas beduinus nakvynės apsistoja keliautojai? Naktį jie pakelia akis į viršų ir grožisi žvaigždėtu dangumi. Tikra romantika, kuria nuo šiol galima mėgautis ir nekeliaujant į kitą pasaulio kraštą. Pastatytas ant privataus liepto prie Burokaraisčio ež. Varėnos raj., Oasis dome tai išskirtinis lietuvių architekto kūrinys, esantis Vila Ula teritorijoje ant ežero kranto. Visas lieptas rezervuotas tik kupole apsistojusiems svečiams, tad privatumas garantuotas. Belieka atsipalaiduoti, mėgautis unikalaus grožio Dzūkijos gamta, o sutemus, apkabinti savo antrąją pusę, jaukiai įsitaisyti patogioje lovoje ir plačiai atmerkus akis, galvoti norus, kai virš galvos pro skaidrų kupolo stogą matysite krintančias žvaigždes. Juk vasara šiai išskirtinei nakvynei pats tinkamiausias metas. 

Kaina: nuo 70 Eur/para 2 asm.*

Tinka poilsiui poroms.

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje - "Oasis dome" Varėnos raj.
booking.com nuotrauka

“Kempingas Klevas” Klaipėdos raj.

Kempinge Klevas, esančiame Karklėje, apsistoti palapinėje galite jos ir neturėti. Pačiame kempinge esančiose kupolo formos palapinėse yra ir lova su patalyne bei staliukas dviems su kėdėmis, o Karklės paplūdimys vos už 10-15 min. kelio pėstute.

Kaina: apie 50 Eur/para 2 asm.*
Šią palapinę taip pat patogu užsisakyti per booking.com’ą. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Išskirtinė nakvynės vieta Lietuvoje - "Kempingas Klevas" Klaipėdos raj.
“Camping Klevas” nuotrauka

“Karkelbeck No 409” gazebos Klaipėdos raj.

XVI – XVII amžių siekianti istorija sodyboje Karkelbeck No 409 (tai yra senasis Karklės pavadinimas) persipina su Azijos elementais šalia esančiame kempinge. Sodyba įsikūrusi pietinėje Karklės dalyje, pamiškėje ant Olandų kepurės skardžio, vos 90 m. nuo jūros. Apsistoti galite karališkajame gintaro ceche, senojoje Kerkelbekės mokykloje arba gazebose – azijietišku stiliumi įkurtuose nameliuose-palapinėse. Dieną gazeboje pakeliamas staliukas, prie kurio ir vyksta gyvenimas, o naktį ištiesiamas čiužinys su patalyne, joje ilsėtis gali iki 4 asmenų. Visi patogumai (WC, dušas, virtuvėlė su pilna virtuvės įranga ir indais bei lauko baldais terasoje) yra šalia esančiame kempingo aptarnavimo, o kad vietos užtektų laisvalaikio žaidimams, kempingo svečių kiekis ribojamas.

Kaina: priklausomai nuo žmonių skaičiaus (1-4) 40 – 60 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Įdomi nakvynės vieta Lietuvoje - "Kerkelbeck No 409" gazebos Klaipėdos raj.
“KARKELBECK No. 409” nuotrauka

Gamtos apsuptyje

“Getaway to forest cab” Molėtų raj.

Apsuptas nuostabaus miško, be Wifi ir be kaimynų šalia, Molėtų raj., Labanoro regioniniame parke esantis namelis – puiki “pabėgimo nuo viso pasaulio” vietelė Getaway to forest cab.

Tai nedidelis, bet būtent dėl to labai jaukus namelis gamtos išsiilgusiems miesto žmonėms. Namelį šeimininkai pasistatė, visų pirma, sau, įkvėpti tiny living idėjos, kuri kalba apie tai, kad mažoje erdvėje gali tilpti viskas, ko reikia.

Namelyje yra židinukas, trys miegamos vietos, virtuvėlė su visais reikiamais indais, dujinė viryklė, WC bei dušas viduje. Ryto kava mėgautis galėsite šalia namelio įrengtoje terasoje, o gaminti mėgiamus kepsnius taip pat šalia įrengtoje kepsninėje (šeimininkai pasirūpino ir grotelėmis). Vakarą romantiškai leisti galėsite mėgaudamiesi laužo šiluma (šalia yra ir laužavietė). Ir nenustebkite, jei į svečius iš tolo pasmalsauti užsuks stirnos 😉

Visai šalia yra nedidelis tvenkinys, o norintys, gali pėstute per 15-20 min. nueiti ir iki Kertuojos ežero.

Šeimininkai kviečia visus, kuriems būtent toks pasibuvimas prie širdies, o namelis Jums atviras ištisus metus. Apsistoti galite tiek vienas, tiek ir su šeima bei tvarkingu augintiniu.

Kaina: namelio kaina nuo 110 Eur/naktį.*

Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Myliu keliones” nuotrauka

“Inwoods inkilas” Molėtų raj.

Pabėgti nuo miesto šurmulio ir pabūti tik dviese visiškoje gamtos apsuptyje – tai gali būti savaitgalio ar net ilgesnės viešnagės idėja Molėtų raj. įsikūrusiame namelyje, kurį patys šeimininkai vadina inkilu miške (InWoods). Namelis visai nedidelis, bet jame yra visi patogumai (wc, dušas, mini virtuvėlė su indais bei įrankiais, dvivietis į terasą išnešamas staliukas ir net knygos bei keli stalo žaidimai). Artimiausias ežeras už 2 km, iki jo patogu nuvažiuoti automobiliu, pačioje sodyboje yra ir supynės bei pakabinami hamakai.

Kaina: namelio kaina nuo 150 Eur/2 naktis.*
Mūsų nakvynės patirtis plačiau aprašyta atskirame įraše.
Tinka poilsiui poroms.

Rami nakvynės vieta Lietuvoje - "Inwoods inkilas" Molėtų raj.
“Myliu keliones” nuotrauka

“Rest in forest” namelis Klaipėdos raj.

Mažo namelio jaukumas su privačiu SPA po žvaigždėmis miško apsupty. Skamba romantiškai, tiesa? Tokią miško romantiką rasite namelyje “Rest in forest” Klaipėdos raj. Nedideliame 16 kv.m. namelyje įrengta viskas Jūsų patogiam poilsiui dviese – WC su dušu ir karštu vandeniu, virtuvėlė su visais indais bei įrankiais gaminimui, net atskira svetainės erdvė. Lauke atsipalaiduoti galėsite masažiniame baseine, o vasarą plaukioti irklente ar valtimi už 60 m. esančiame karjere. Beje, ir masažinis baseinas, ir valtis bei irklentė yra įskaičiuoti į nakvynės nuomos kainą 😉

Kaina: namelio kaina nuo 120 Eur/1 naktį.*
Mūsų nakvynės patirtis plačiau aprašyta atskirame įraše.
Tinka poilsiui poroms.

Rest in forest namelis dviems su masažiniu baseinu
“Myliu keliones” nuotrauka

“Miško rojus” Rietave

Norintys pasimėgauti visiška tyla bei ramybe, kviečiami apsistoti sodyboje Miško rojus, esančioje Rietave. Daugiau, nei prieš 10 metų sodybos šeimininkai apleistą mišką prikėlė naujam gyvenimui ir ilgą laiką sodybą naudojo tik savo reikmėms. Per tą laiką ją sutvarkė, išgražino ir pavertė tikru pabėgimu nuo civilizacijos, kur šiandien atvažiavę poilsiautojai gali mėgautis gamtos ramybe, pasivaikščiojimu sveikatingumo taku per miško tankmę, SPA paslaugomis ir laiku sau be interneto. Sodyboje yra du nameliai – vienas virš vandens, o kitas tarp medžių. Juose gali apsistoti iki 3 arba iki 4 asmenų, o šalia namelio tarp medžių yra ir kubilas. Sodyba veikia ir žiemos metu, o vasarą joje priimami ir stovyklautojai su palapinėmis ar kemperiais.

Kaina: nuo 100 Eur/naktis namelyje.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Nestandartinė nakvynės vieta Lietuvoje - "Miško rojus" Rietave
“Miško rojus” nuotrauka

“Auksinio elnio slėnis” Utenos raj.

Auksinio elnio slėnis, įsikūręs Taukelių kaime Utenos rajone, suteiks ne tik tylos bei ramybės pojūtį, ten galėsite grožėtis ir visai šalia esančiais elniais. Tai tikrų tikriausiais pabėgimas iš miesto patogiai įrengtame namelyje su privačiu paplūdimiu visiškoje gamtos apsuptyje.

Kaina: namelio kaina nuo 220 Eur/2 naktis.*
Namelį patogu užsisakyti per booking.com’ą. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Įdomi nakvynės vieta Lietuvoje - "Auksinio elnio slėnis" Utenos raj.
“Auksinio elnio slėnis” nuotrauka

Nameliai medyje, kaip kažkada vaikystėje

Nusikelti į vaikystės svajones, kai norėjome apsigyventi aukštai medžiuose, galima ir dviese, ir su šeima.

“Varėna treehouse” Varėnos raj.

Varėnoje esantys nameliai medyje Varėna tree house, įsikūrę Dzūkijos pušynuose bus tikras romantikos lizdelis visiems įsimylėjeliems. Įsitaisę terasoje, galėsite mėgautis atsiveriančiais vaizdais arba suptis čia pat esančiuose hamakuose, o vakaras taps dar jaukesnis susirangius prie židinio namelio viduje. Nameliuose yra visi būtiniausi patogumai (taip pat WC ir dušas), juose galima apsistoti visus metus. Iš viso yra 2 nameliai (East ir West).

Kaina: priklausomai nuo sezono apie 100 eur/parai už namelį (2 asm.).*

Namelį patogu užsisakyti per booking.com’ą. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms.

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje - "Varėna treehouse" Varėnos raj.
“Varena Treehouse” nuotrauka

“Namelis medyje” Anykščių raj.

Anykščių regioniniame parke nuostabios gamtos apsuptyje ant keturių beveik šimtą metų skaičiuojančių pušų įsikūręs Namelis medyje. Būtent savo atžalų įkvėpti bei padrąsinti, sodybos šeimininkai surentė šią įdomią nakvynės vietą, o šiandien jie kviečia didelius ir mažus vaikus išpildyti savo vaikystės svajonę – apsistoti namelyje medyje (priimama tik šiltuoju metu laiku). Rodos, viskas taip pat, kaip paprastame namelyje – lovos, kėdės, mini virtuvėlė, net televizorius bei kondicionierius – bet visa tai juk medyje!

Kaina: namelio medyje kaina nuo 120 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Įpatinga nakvynės vieta Lietuvoje - "Namelis medyje" Anykščių raj.
“Namelis medyje” nuotrauka

“Taurų parkas” Tauragės raj.

Norintiems laiką su šeima praleisti aktyviai, puikiai tiks Taurų parkas netoli Tauragės, o viešnagę vainikuos ekstremali nakvynė namelyje medyje, esančiame net 8 m. aukštyje! Parke tokie nameliai yra net keli, kiekvienas iš jų suręstas aukštai medyje, turi savo atskiras kopėčias užpilti. Jomis naudotis teks gana dažnai, nes tiek WC, tiek dušas yra šalia esančiame administraciniame pastate, o kad būtų dar ekstremaliau, vanduo duše – TIK ŠALTAS 🙂

Kaina: namelio medyje kaina 2 asm. apie 60 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Išskirtinė nakvynės vieta Lietuvoje - "Taurų parkas" Tauragės raj.
“Taurų parkas” nuotrauka

Nakvynė vandens sporto entuziastams

“Camping Pod” Zarasuose

Zarasuose, šalia vandenlenčių parko Wake INN esantis kempingas Camping Pod, tai puiki nakvynės vieta vandens sporto mėgėjams. Įsikūręs Didžiojoje Zaraso saloje visai šalia miesto, kempingas yra puikus pasirinkimas taip pat ir šeimoms su vaikais – kol tėveliai mėgaujasi vandenlenčių sportu, vaikai gali smagiai padūkti visai šalia esančiame vandens batutų parke Water INN. Nameliuose apsistoti gali iki 4 asmenų, kiekvienas jų turi savo nedidelę terasos erdvę, iš kurios galima grožėtis ežero vaizdais. Priklausomai nuo poreikio bei biudžeto, galima rinktis standartinius namelius (WC ir dušas bendri) arba Liuks tipo (su atskiru WC ir dušu).

Kaina: standartinio namelio apie 80 Eur/para, Liuks tipo namelio apie 90 Eur/para.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Įdomi nakvynės vieta Lietuvoje - "Camping Pod" Zarasuose
“Camping POD” nuotrauka

Vandenlenčių parkas “313” Plangoje

Į netoli Palangos esantį vandenlenčių parką 313 užsukti  galima ne tik kelioms valandoms, bet ir apsistoti nakčiai ar ilgiau. Ten rengiamos stovyklos, tarptautiniai renginiai, šalia esančioje kavinėje galima leisti laiką poilsio metu, tad viskas vienoje vietoje. Parko nameliai pastatyti ant kranto, o vos pabudus, pro stiklinę namelio sieną atsiveria puikus vaizdas “į tavo hobį”. Ne vienas šio aktyvaus sporto gerbėjas pritaria, kad parkas niekuo nenusileidžia panašiems, esantiems Turkijoje ar Tailande. Nameliuosi įrengti WC bei dušai, už papildomą mokestį gali apsistoti ir daugiau asmenų.

Kaina:  nuo 160 Eur/para 2 ams. su 2 plaukimo bilietais.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje - Vandenlenčių parkas "313" Plangoje
“Myliu keliones” nuotrauka

“Boardhouse.lt Camp’as” Svencelėje

Jėgos aitvarų Meka Lietuvoje galima būtų pavadinti Svencelę, o vietos išskirtinumas yra būtent jos dvasia – vėjas, marios, smėlėtas paplūdimys ir daugybė jėgos aitvarų vandenyje. Ten įsikūręs BoardHouse CAMP’as yra puiki vieta, norintiems mėgautis šiuo sportu nuo ryto iki vakaro. Stovyklavietė turi atskirą išėjimą į marias su smėlėtu paplūdimiu, joje yra baseinas bei pirtis (pirtis iškūrenama už papildomą mokestį), o šeimų su vaikais laukia specialiai jiems skirta smėlio dėžė, supynės bei batutas. Apsistoti galima savuose kemperiuose arba palapinėsė, taip pat kempingo kemperiuose arba nameliuose. Kitaip tariant, yra viskas, ko reikia puikiam laisvalaikiui.

Kaina: palapinėje 5 Eur žm./naktis; savo kemperyje – 15 Eur žm./naktis + 5 eur/naktis papildomas žmogus; kempingo kemperyje – 20-35 Eur/naktis; svečių namuose arba pirties name nuo 15 Eur žm./naktis.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje - "Boardhouse.lt Camp'as" Svencelėje
“Boardhouse.lt Camp” nuotrauka

Jachta „Džaladūta“ Nidoje

Jei mėgstate vandens pramogas, kodėl nepabandžius išskirtinės nakvynės ant vandens? Ši idėja atsirado netikėtai, kad nusprendę važiuoti dviračiais į Nidą, ieškojome kur apsistoti. Visiškai netikėtai radome jachtą “Džialatuta“, kurioje yra ir lovos, ir WC, ir mini virtuvėlė bei staliukai tiek viduje, tiek ir su vaizdu į Nidos kopas, kitaip tariant – viešbutis ant vandens. Nors jachta tikrai nėra prabangi ir šiek tiek jaučiasi jos amžius, vis dėlto įspūdžiai viską atpirko.

Susitarus iš anksto, galima užsisakyti ir pasiplaukiojimą po marias, tad vandens pramogos bus neišeinant iš “namų”.

Kaina: nuo 100 Eur/naktis už jachtą (iki 4 asm.).*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

Jachta „Džaladūta“ Nidoje
Myliu keliones nuotrauka

Istorijomis apipintos vietos

Visada svajojau apsistoti tokioje vietoje, kuri turi savo istoriją, visai kaip tuose filmuose, kur miegant, rodos, girdi kažką krebždant. Visa tai, žinoma, tik vaizduotės vaisius, bet jis suteikia kažkokio neapsakomo žavesio visai nakvynės patirčiai. Labai apsidžiaugiau, kai panašių vietų radau ir Lietuvoje.

“Jakiškių dvaras” Joniškio raj.

Šiaurės Lietuvoje Joniškio rajone esančiame Jakiškių kaime stovi dvaras. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir niekuo neišskirtinis: nėra šalia nei didelių išpuoselėtų parkų ar tvenkinių su gulbėmis, pastato išorė sutvarkyta, bet matyti ir dvaro gyvenimo istorijos palikimais. Tačiau užėjus į vidų, iš karto pajusite ją – autentiškąją dvaro dvasią. Ji – tai durys, sienos ir visa kita dvare, nuo ko buvo nubrauktos dulkės, bet nepaslėpta po modernumo sluoksniu. Tai dvaro gyvenimo patirtis nuo pritaikymo vaikų darželiui, darbo ir poilsio stovykloms iki cecho Šiaulių „Rūtos“ saldainių fabriko dėžėms kalti, kuri kiekviena paliko savo pėdsakus. Ir vis dėlto buvo kažkas ypatingo dvare, kas traukė menininkus čia atvykti ir kurti, o atsidėkojant palikti savo kūrinius. Taip, vis gražėjant dvarui, atsirado ne tik daugiau kitų menininkų, bet ir norinčių švęsti vestuves ar panaudoti išskirtinę aplinką filmų kūrimui.
Apsistoti dvare su nakvyne galima iš šiandien, o autentiška aplinka įkvėps įgyvendinti originaliausias švenčių, susibūrimų ar kitų renginių idėjas.

Kaina: derinama individualiai, reikėtų kreiptis tiesiogiai į dvaro šeimininkę.
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

"Jakiškių dvaras" Joniškio raj.
“Jakiškių dvaras” nuotrauka

“Pakruojo dvaras” Pakruojyje

Kažkada buvęs apleistas, šiandien Pakruojo dvaras šalia Pakruojo traukia lankytojus ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos. Pakruojo dvare siūloma daugybė įvairiausių pramogų, rengiamos šventės bei festivaliai, galima užsisakyti net “viskas įskaičiuota” paketą (tiesa, jis šiek tiek kitoks, nei mums įprastas užsienio šalyse). Apžiūrėti dvaro apylinkes lankytojai kviečiami ir be nakvynės, o norintiems pajusti tikrą dvarišką gyvenimo būdą, siūloma išskirtinė nakvynė tikruose dvariškuose apartamentuose su pasirinktomis paslaugomis, kurių spektras įvairuoja nuo SPA iki jodinėjimo žirgais, kvepalų gamybos bei įvairių teatralizuotų ekskursijų.

Kaina: nuo 100 Eur/paketą nakčiai 2 asm.*
Atskirai viešbučio apartamentus patogu užsisakyti ir booking’com’e. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

"Pakruojo dvaras" Pakruojyje
„Myliu keliones“ nuotrauka

“Norviliškių pilis” Šalčininkų raj.

Šalčininkų rajone, Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, visai šalia Baltarusijos sienos (pasienio tvora matosi iš pilies) atkurta dar viena pilis – Norviliškių. Pilis kažkada yra buvusi ir kareivinės, ir vienuolynas, ir mergaičių žemės ūkio mokykla. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, mokykla buvo uždaryta ir ilgą laiką pastatas buvo apleistas. Šiuo metu pilis yra restauruota, o joje galima apsistoti su nakvyne ir net užsisakyti viduramžiškus pietus. Susiplanuoti įdomią nakvynę šioje pilyje galima kartu su išvyka į Dieveniškių istorinį regioninį parką, apie kurį esu rašiusi atskirame įraše.

Kaina: nuo 100 Eur/naktis 2 asm.*
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

"Norviliškių pilis" Šalčininkų raj.
„Myliu keliones“ nuotrauka

“Panemunės pilis” Tauragės raj. (Panemunėje)

Važiuodami vienu gražiausiu Lietuvoje keliu į pajūrį (arba atgal), būtinai užsukite į Panemunę, kur menanti XVI a. stūkso Panemunės pilis – architektūros požiūriu autentiškiausia XVII–XVIII a. pilis Lietuvoje. Per visą savo gyvavimo istoriją pilis buvo ne tik daugelio svarbių valstybės istorijos įvykių liudininke, bet kaip ir daugelis kitų pilių ar dvarų, ji buvo iš dalies apgriauta, nusiaubta ar paversta kokiu sandėliu. Šiandien pilis yra restauruota, o joje įsikūręs viešbutis “Best Baltic Panemunės pilis” bei šalia esantis restoranas – puiki ir įdomi nakvynės vieta keliaujant gražiuoju Panemunės keliu.

Kaina: nuo 100 Eur/naktis 2 asm.*
Viešbutį patogu užsisakyti ir per booking.com’ą. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

"Panemunės pilis" Tauragės raj. (Panemunėje)
„Myliu keliones“ nuotrauka

“Šturmų švyturys” Šilutės raj. (Ventėje)

Jei ieškote visiškos ramybės, kur su knyga rankose galėsite stebėti nuostabius saulėlydžius, jūsų laukia Šturmų švyturys, įsikūręs Ventėje, Šilutės raj. Pastatytas ant marių kranto šis XIX a. architektūros stiliaus viešbutis išskirtinis dėl jame esančio restorano. Kaip sako patys šeimininkai, “tai vienintelis Lietuvoje šviežios žuvies restoranas, kuriame Jūs tikrai nerasite tradicinio meniu. Kiekvieną dieną žvejai išplaukia į marias ir nuo žvejų sėkmės priklauso, ką Jūs valgysite šiandien. Kiekvienos dienos laimikis yra išdėliojamas ant ledo ir Jūs patys galite pasirinkti, kurią žuvį Jūsų pačių akyse paruoš ir židinyje iškeps restorano virėjas.”

Kaina: nuo 100 Eur/naktis 2 asm.*
Nakvynę patogu užsisakyti ir per booking’com’ą. Nepamirškite susigrąžinti dalį pinigų prieš užsakydami.**
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

"Šturmų švyturys" Šilutės raj. (Ventėje)
“Šturmų švyturys” nuotrauka

Jaukios sodybos ramiam poilsiui

Visa sodyba tik Jums Gargždų raj.

Jei atvirai, esame tie, kurie dažniausiai apsistoja vietose arčiau centro ir anksčiau net nebūtume pagalvoję, kad nakvynė atokesnėje sodyboje gali būti puiki alternatyva centrui. Apsistoję kelioms dienoms sodyboje IKnamai Gargždų raj., mėgavomės ramybe. Visa sodyba priklausė tik mums, o aplinkui jokių kaimynų. Iš jos visai greitai automobiliu pasiekiama Klaipėda, pajūris, šalia yra Gargždų miestelis, netoli ir iki Palangos bei Kretingos arba Švėkšnos, Šilutės ir kt. Vakarų Lietuvos vietų. Grįžus po dienos kelionių, gamta ir ramybė aplinkui – pats geriausias poilsis.

Kaina: nuo 90 Eur/naktis*
Mūsų nakvynės patirtis plačiau aprašyta atskirame įraše.
Tinka poilsiui poroms ir šeimoms su vaikais.

“Myliu keliones” nuotrauka

*Nakvynės kaina nurodyta vadovaujantis informacija nakvynės vietos svetainėje. Ja reikėtų vadovautis tik preliminariai, o tiksliau žiūrėti tiesiogiai nakvynės vietoje ar booking.com svetainėje.

**Rezervuodami nakvynę booking.com’e ar agodoje, nepamirškite susigrąžinti dalį išleistų pinigų. Principas labai paprastas (tai lyg virtuali nuolaidų kortelė):

  • išsirinkite ir išsisaugokite viešbučius bookingcom’e/agoda, o kai norėsite užsisakyti, eikite ne tiesiogiai, o per nuorodą https://www.bonusway.lt/myliukeliones
  • kadangi eisite per juos, bookingas/agoda traktuos tai kaip nukreipimą iš jį reklamuojančios svetainės, perves svetainei „bonusą“, o ta svetainė bonusu su Jumis pasidalins grynųjų pinigų forma;
  • sukaupę 10 eur, jau galėsite daryti pinigų išėmimą (pavedimu);
  • viskas veikia ir per mob., tel., o online galima matyti savo balansą;
  • beje, einant būtent per nuorodą https://www.bonusway.lt/myliukeliones, bus papildomas 3 eur bonusas pirmam pirkiniui/užsakymui.