Myliu keliones
758 Peržiūros

Austrijos perlas – Hallstatt (Halštatas)

Jei google paieškoje įvestumėte “Austrija” ir spustelėtumėte “pictures”, tikriausiai pusė vaizdų būtų vieno iš Austrijos perlų ir vieno iš top lankytinų miestelių Europoje – Hallstatt. Ne veltui, nes miestelis to tikrai vertas! Kadangi dažniausiai slidinėjame Austrijoje, kasmet pakeliui stengiamės bent dienos išvykai užsukti į kokią įdomesnę jos vietą. Šiemet prisiminiau, kad visada svajojau gyvai pamatyti tą idilišką Hallstatt bažnyčios bokšto vaizdą ant ežero kranto, kurį jau ne kartą matydavau “google”, o kai žemėlapyje pamatėme, kad esame visai netoli, draugų kompanijos ilgai įtikinėti nereikėjo.

Miestelis tiek dienos, tiek kelių dienų išvykai

Po savaitės slidinėjimo dažniausiai jau norisi namo ir laiko ilgam turistavimui paprastai neskiriame, tad Hallstatt, kuris yra toks mažas, buvo puikus pasirinkimas. Tačiau paieškojus informacijos internete, sužinojome, kad miestelyje veiklos yra kur kas daugiau, nei dienai. Miestelio atsiradimo priežastis yra druskų kasyklos, kurios, kaip sužinojome, yra seniausios pasaulyje. Iki jų, turint laiko, galima nueiti pėsčiomis, o pageidaujantys gali kilti bei leistis ir funikulieriumi. Norintys ir turintys daugiau laiko, Hallstatt’e gali leistis į žygius pėsčiomis bei  dviračiais, pasiplaukioti laiveliais ar kanojomis po šalia esantį ežerą, pasigrožėti vaizdais iš paukščio skrydžio parasparniu, o žiemos metu pasidžiaugti ir slidinėjimu. Jau net nekalbame apie pasivaikščiojimą tomis mielomis gatvelėmis, kurias visas taip ir norisi nuolat fotografuoti…

Unikali vieta – kaukolių kapavietė

Užsukti į kokią išskirtinę vietą smagu bet kurioje kelionėje, o ypač kai ta vieta – tikrų žmonių kaukolių kapavietė! Ši vieta atsirado dar 12 a., egzistuoja iki dabar ir yra šalia nedidelių kapinaičių. Kadangi miestelis yra kalno papėdėje, laisvo ploto nebuvo daug, tad vidutiniškai kas 10 – 15 metų kapas buvo atkasamas ir kaukolė, kartu su kaulais, kurie užėmė daug vietos, buvo iškeliami. Kaukolė buvo išvaloma, išverdama, išdžiovinama, o vėliau menininkai jas išmargindavo gėlių raštais, kurie simbolizuoja meilę. Šiandien tam būtinybės nėra, nes yra kitų laidojimo būdų, bet pageidaujantys, vis dar gali būti palaidoti būtent senuoju būdu. Beje, labai panašią vietą teko lankyti ir Balio saloje esančiame Trunyan kaime, kur kaukoles kaupiamos iki pat šiol, o likę kaulai paprasčiausiai sumetami į šalią esančią krūvą, kartu su aukomis dievams.

Įspūdingasis apžvalgos bokštas “5 fingers”

Taip ir nepavyko dėl laiko stokos iki jo nueiti (neliūdim, nes turime priežastį grįžti :)), bet visi ten apsilankę vieningai kartojo, kad vaizdai iš aukštybių – susukantys galvą. Jis yra visai šalia druskų kasyklų, tad vienu pakilimu aplankysite abi vietas. Ir būtinai kai grįšim, lipsime į tas aukštybes tik pėstute!

Miestelio žemė neparduodama

Be visų įdomių lankytinų objektų, miestelis įdomus ir dėl savo demografijos. Nors iš pirmojo žvilgsnio atrodo, kad visur pilna minios žmonių, bet tik 778 yra tikrieji miestelio gyventojai (2018.01.01 duomenimis). Dėl savo lokacijos Hallstatt’as iki pat 19-ojo amžiaus buvo prieinamas tik siaurais keliukais arba atplaukus ežeru, bet nepaisant to garsėjo dėl savo prekybos druska dar nuo 13-ojo amžiaus. Tačiau įdomiausias faktas yra tas,kad dėl riboto žemės ploto žemė čia nėra parduodama, o įsigyti jos galima nebent paveldėjimo būdu.

Hallstatt’as yra miestelis, kuris nuolat patenka į TOP lankytinų vietų sąrašą tiek Austrijoje, tiek Europoje. Labai džiaugiamės, kad prisižiūrėję gražių nuotraukų, vaizdais nenusivylėme ir atvykę, ne veltui jis yra ir UNESCO Pasaulinio kultūros paveldo sąraše.

Mūsų atradimai ir patarimai

  • Jei turite galimybę, nors dienai atvykite į Hallstatt, ten gražu ir žiemą, ir vasarą – nepasigailėsite;
  • Būtinai pasidomėkite parkavimosi galimybėmis, kurių ten, deja, nėra daug. Miestelis yra kalno šlaite, labai nedidelis, tad norint pasiparkuoti centre, tai galima daryti tik tam skirtose aikštelėse, kuriose dažnai būna daug autobusų bei automobilių. Mums pasisekė rasti vietelę išvažiavus iš tunelio, bet teko net kelis kartus prasukti ratus. Daugiau patarimų šio miestelio svetainėje.
  • Miestelis tikrai nedidelis, o norinčių jį aplankyti daug, tad verta turėti minty, kad kai kuriose vietose turistų bus nemažai. Girdėjome iš kitų besilankusių Hallstatt’e, kad pasiteisino nakvynė kempinge, kuris yra visai netoli, o ir vaizdai aplinkui taip pat įspūdingi.

Galerija