Myliu keliones
7 Peržiūros

Pasivaikščiojimai po Romą

Dažnai pirmas įspūdis naujoje vietoje suformuoja vienokią ar kitokią nuomonę, kuri gali ilgam išlikti pasąmonėje ir norint ją pakeisti gali prireikti daug pastangų. Taksistai Romos oro uoste vieni iš tų, kurie jautresniems gali sudaryti neigiamą nuomonę apie miestą. Nors ant taksi durelių aiškiai parašyti įkainiai iki miesto centro (Čiampino oro uostas 30 Eur, Fiumičino 45 Eur), jie bando apgauti turistus įvardindami, kad ten, kur tu nori patekti (šiuo atveju Trasteverė) , jau nebe centras. Ir nors tikrai didelė šio rajono dalis įeina į Mura Aureliane ribas, kas ir įvardinama kaip miesto centras, jie prašo ne mažiau 50 Eur. Jeigu būtum vienas, gal pasiderėtum, bet trise, tai jau neeee, neveš. Cirkas daugiau nieko. Kodėl taksi? Ogi todėl, kad metas jau vėlyvas, tamsu ir baladotis su persėdimais iki nakvynės vietos užtruktų dar apie pusantros valandos. 🚕

Tačiau atkaklumas gera savybė- pastoviniavus, taksistas suranda dar vieną bendrakeleivį ir tada jau visi moka po 30, o sumoje taksistas išlošia – gauna 60 eurų. Aišku, negali pykti, juk vis tiek būtum mokėjęs tuos pačius 30. O ir ko pykti – kojos jau trypinėja Romos šaligatviais, o ir lėktuve tiesiog pasiseka. Įlipus beveik paskutiniams, mūsų vietos pasirodo užimtos, tad stiuardesė pasiūlo tas plačiąsias vietas prie išėjimų. Ne ne, tikrai visai nepikta, kad likai be vietos.)))
Eismas vakare intensyvus- iš trijų juostų dažnai susidaro visos šešios, paskanintos tarp automobilių nardančiais motoroleriais. Tačiau visame šitame chaose yra sava tvarka ir žavesys.
Roma pasitinka pakankamai tamsiomis gatvėmis, tik kur ne kur iš tamsos šydo išplėšiamais šiek tiek ryškiau apšviestais lankomais objektais. Trasteverė irgi skendi prietemoje. Butukas įsikūręs labai ramioje gatvelėje, net nesitiki, kad čia ta pati Trasteverė. Miniatiūrinis, tačiau labai šarmingas.
Skaityti toliau