Myliu keliones
1 343 Peržiūros

Kijevas – kai pigu gali būti dar ir gerai

Apie Kijevą anksčiau esu girdėjęs nemažai gerų atsiliepimų iš draugų bei pažįstamų, jog ten labai pigu, gražu ir t.t., tad vieną dieną su drauge nusprendėme pasidaryti savaitgalinę kelionę ir jį aplankyti.

Pasiruošimas

Bilietus nusipirkome prieš pora mėnesių per Wizzair‘ą, vienam žmogui kainavo 50 Eur. Beje skydžiai vyksta ir per Ukrajinos oro linijas, bet tada kaina dvigubai brangesnė. Wizzair skrydžiai į Kijevą vyksta antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, pasirinkome skrydį šeštadienį – antradienį, tad teko darbuose pasiimti 2 papildomas laisvas dienas. Likus mėnesiui iki skrydžio pradėjome ieškoti apartamentų per booking.com, nors pradžioje buvome išsirinkę viešbutį, kuris buvo optimalus kainos, vietos bei kokybės atžvilgiu, bet vietų ten jau nebebuvo, galiausiai išsirinkome apartamentus visiškai miesto centre, kur pėstute iki pagrindinės Maidano aikštės tebuvo vos 10 minučių kelio, o ir kaina buvo beveik tokia pati, kaip viešbučio: 3 naktys tekainavo vos 87 Eur. Vienintelis minusas gyvenant apartamentuose tas, jog pusryčiais turi pasirūpinti pats, bet mums tai nebuvo problema. Kaip ir kitose kelionėse, užsakydami viešbutį, pritaikėme nuolaidą (galima sakyti, virtualią nuolaidų kortelę). Plačiau apie tai esu aprašęs atskirame įraše. Kelionei ruošėmės minimaliais, susidėjome į kuprinę pačius reikalingiausius daiktus ir jos buvo pustuštės, nes oras buvo šiltas ir daug rūbų neprireikė. Beje, skrendant į Ukrainą būtina turėti pasą, tad jį įsidėjome patį pirmą.

Skrydis pirmyn

Skrydžio dieną per pietus jau buvome Vilniaus oro uoste ir laukėme skrydžio, kurio laikas mums buvo idealus, nes ryte nereikėjo labai skubėti. Labai nustebau kada po 30 minučių skrydžio lėktuvo pilotas pranešė, jog pradedame leistis ir skrydis, atrodo, netruko nei valandos, tad man Kijevas pasirodo labai netoli Lietuvos. Kieve yra 2 oro uostai, didžiausias yra toliau nuo centro, o mažesnis, labiau primenantis Kauno oro uostą, yra arčiau centro, tad labai nustebome, kad Wizzair leidosi oro uoste arčiau centro. Dar labiau nustebau kada lėktuvui nusileidus didžioji dauguma keliaivių pradėjo ploti, galvojau jog tokių bajerių jau nebebūna, bet visgi klydau 🙂

Transportas Kijeve

Draugai, kurie anksčiau buvo Kijeve, rekomendavo visur važinėti Uberiu, tad juo ir pasinaudojome, kelionė iš oro uosto iki apartamentų centre truko apie 20 minučių ir sumokėjome apie 8 Eur, čia kaina buvo gerokai padidinta, nes tą dieną Uberį išsikviesti buvo sunkiau. Tiesa Uberiu pasinaudojome tik du kartus, antrą kartą išsikvietėme kelionei atgal į oro uostą ir kaina buvo daugiau nei dvigubai pigesnė. Mūsų apartamentų šeimininkai nerekomendavo naudotis taksi paslaugomis, nes jie gerokai plešia užsieniečius, pakalbinę vieną kitą taksistą tuo įsitikinome. Bet visgi pats pigiausias miesto transportas yra metro, kur vienkartinė kelionė tekainuoja vos 5 grivinas, kas yra 13 euro centų ir tai atrodo nerealu :). Metro senas, bet tvarkingas, važiuoja garsiai, bet labai greitai. Beje Kijeve yra giliausias pasaulyje Metro stotelė pavadinimu „Arsenalna“, kuri yra 105,5 metrų gylyje po žeme, nusileidimas trunka 5 minutes, tad vien dėl to verta pavažiuoti metro. Dar kai kur galima išsinuomoti ir važinėti dviračiais, tačiau dviračių takų ir pačių dviratininkų mažai kur matėme.

Miestas

Pirmas įspūdis susidarė toks, jog miestas išties yra labai didelis, gatvės plačios ir ilgos, o namai daug aukšteni nei Lietuvoje. Kijeve gyvena 2,8 mln žmonių, tad jis palyginus su Vilniumi tikrai yra gerokai didesnis. Pėstute gali vaikščioti tik pačiame centre, t.y. senamiestyje, o toliau jau reiktų važiuoti, bet visas gražumas ir yra senamiestyje, tad toliau važiuoti nelabai ir verta. Senamiestyje namai yra seni, bet gražūs, aukšti, labai spalvingi ir atrodo išties didingai. Būnant centre miestas atrodo gana europietiškas, viskas sutvarkyta, labai daug restoranų, kavinių, barų, mažų parduotuvėlių, nemažai užsieniečių, išvystytas transportas ir t.t. Maidano aikštė yra pačiame miesto centre, kuri gražiai sutvarkyta ir net nepasakytum, jog visai neseniai ji buvo tapusi kovos lauku, tik iki šiol stovi vienas uždengtas ir dar neatstatytas didelis pastatas aikštės pašonėje, kurio konstrukcijos buvo pažeistos per Maidano susirėmimus. Gana netoli centro yra Dnepro upės krantinė su aukštoku šlaitu ir pasivaikčiojimo takais, bei uostu, iš kurio laivai plukdo turistus į apžvalginius pasiplaukiojimus, vieną tokią kelionę laivu išbandėme ir tikrai nepasigailėjome. Netoli uosto yra funikulierius, kuris už 4 grivinas (13 euro centų) jus pakels iki miesto centro.

Vietos

Būnant Kijeve aplankėme šias vietas:
Senamiestis: didelis, su aukštais, spalvingais ir didingais senoviniais pastatais, daug žalumos, kavinių, restoranų ir barų.
Maidano aikštė: gana didelė ir labai graži, su įvairiais fontanais bei statulomis, joje dažniausiai sutiksi turistų ir visada bus daug žmonių.
Giliausias Pasaulyje metro stotelė „Arsenalna“: 2 eskalatoriai vienas po kito, kurie žmones nuleidžia giliai į po žeme esantį metro.
„Pečiorų Lavra“ stačiatikių vienuolynas: viena įspūdingiausių vietų Kijeve, kone aukščiausia miesto vieta žiūrint iš jos varpinės, nuo kurios atsiveria platūs ir gražūs miesto peizažai.
Upės uostas: ten galėsite pavalgyti lauko kavinėse, pailsėti ant sėdmaišių ir išsirinkti apžvalginę upės kruizą.
Funikulierius: už 5 grivinus (13 euro centų) galėsite pakilti iki miesto nuo krantinės.
Janukovyčiaus rezidencija: vieta užmiestyje ir ganėtinai tolokai nuo Kijevo centro, mūsų nuomone geriausia vykti mikriukais, kurie organizuoja keliones pačioje Maidano aikštėje, vyksta kelis kartus per dieną, vairuotojas smulkiau papasakoja apie patį Kijevą ir Janukovyčiaus rezidenciją, vienam žmogui su įėjimu tik į rezidencijos teritoriją tekainuoja apie 3 Eur. Beje galima vykti ir Uberiu, bet vien kelionė į vieną pusę žmogui kainuotų apie 7 Eur.
Šv. Sofijos soboras: tai yra UNESCO paveldas ir paradoksas tas, kad ji buvo 2 min. kelio nuo mūsų namų, o į vidų taip ir neįėjome ???? Pasirinkome „Pečiorų Lavra“ stačiatikių vienuolyną.
Paminklas „Auksiniai vartai“:
įspūdingas medinis statinys miesto centrinėje dalyje.
„Motinos – Tėvynės“ statula: viena aukščiausių statulų pasaulyje, aukštesnė už laisvės statulą. Be to po statula yra muziejus.
Tautų Draugystės Arka: nuo jos atsiveria graži Dniepro upės krantinė, šalia jos nuolat vyksta įvairiausi renginiai.
„Andrejevski Spusk”: vingiuota gatvelė, garsėjanti menininkų susibūrimais. Tai tarsi Vilniaus Pilies gatvė, tik žymiai statesnė ir ilgesnė. Joje daug kavinukių ir labai smagu leistis ja žemyn.
Restoranas „Puzata hata“: pakankamai didelis restoranų tinklas, Vilniuje atitikmuo būtų Delano, maistas pigus ir skanus, jame galėsite paragauti tradicinių Ukrainietiškų patiekalų.

Maistas ir gėrimai

Daug buvome girdėję, jog Kijeve yra pigus maistas bei gėrimai, iš tiesų taip ir yra, paėmus vidurkį mūsų kelionės metu maistas ir gėrimai buvo per pus pigesni nei Lietuvoje. Pirmą dieną Kijeve valgėme paprastesnėse užeigose ir Puzata Chata valgykloje, bet kitas dienas nusprendėme lankytis tik prabangesniuose restoranuose, nes viskas buvo tikrai pigiau nei Lietuvoje J Bet jei prisėsi prabangesniame restorane senamiestyje, tada kainos bus didesnės. Alaus bokalo vidutinė kaina restorane 1 Eur, romo, viskio shotas ar vyno taurė 2 Eur. Maistas restoranuose nuo 5 Eur. Apibendrinant, maistas ir gėrimai puikiai atitiko mūsų lūkesčius. Iš smalsumo buvome nuvykę apsižvalgyti į antrą pagal dydį prekybos centrą, bet rūbų ir kitų daiktų kainos pasirodė panašios kaip ir Lietuvoje.

Apibendrinimas

Kijevas yra viena pigiausių sostinių Europoje, jį aplankyti tikrai verta, nes išleisite nedaug, o pamatysite išties daug, kelionei pilnai užtenka 3 dienų, per kurias viską aplankysite. Geriausia vykti pavasarį arba vasarą, tada pajusite tikrąjį grožį, nes miestas išties labai žalias.

Galerija

Aurimas Lipštas (admin)

Aurimas Lipštas (admin)