Myliu keliones
500 Peržiūros

Savaitės atostogos Kipre (kur, kiek, kaip)

Povestuvinei 7 dienų kelionei pasirinkome Kiprą dėl kelių priežasčių:

 • Savaitės atostogoms tai gana nedidelė sala, tad planavome spėti  ir pakeliauti, ir pailsėti.
 • Patogus tiesioginis skrydis, bilietus pirkome prieš kelias dienas, kainos palyginus normalios, o apartamentų ir viešbučių pasirinkimas taip pat nemažas (turint minty, kad užsakinėjome liepą ir paskutinę akimirką).
 • Nemažai lėmė ir gera padėtis dėl Covid-19, tad tikėjomės, kad atostogų metu didelių pasikeitimų nebus;
 • Ir žinoma, labai norėjome saulės, šilumos ir paplūdimio su žydra jūra.

Džiaugiamės pasirinkę Kiprą, nes šis sprendimas mums pasiteisino 100%, tad apie viską plačiau.

Ką reikėtų žinoti prieš vykstant į Kiprą (kelionės data 2020 liepa)

 • Vasarą Kipre sausa ir karšta, įprastai būna saulėta ir 30 laipsnių temperatūra, nudegti saulėje galima labai greitai. Kepurė ir saulės akiniai yra būtini.
 • Saulės apsaugos kremų pasirinkimas Kipre yra gerokai didesnis nei Lietuvoje, tad galima nusipirkti vietoje.
 • Kainos mums pasirodė labai panašios kaip ir Lietuvoje, valiuta – Euras.
 • Norint keliauti po Kiprą ir aplankyti lankomas vietas rekomenduojame nuomotis automobilį, nuomos punktų pasirinkimas didelis, užsisakyti automobilį galima iš anksto internetu, taip galite sutaupyti laiko.
 • Eismas vyksta kairiąja kelio puse, todėl automobiliuose vairas yra dešinėje pusėje. Rekomenduojame nuomotis automobilį su automatine pavarų dėže, tai padės lengviau adaptuotis vairuojant.
 • Elektros rozetės yra su 3 kojelėm, kaip kad Anglijoje, tad yra reikalingas adapteris, kurį Kipre, jei ką, už 2-3 Eur galima nusipirkti viešbutyje arba bet kurioje parduotuvėje.
 • Gerti vandenį iš čiaupo Kipre nerekomenduojama, tad geriamą vandenį reikėtų pirkti.
 • Vasarą visur patalpose labai karšta, tad kondicionierius yra būtinas. Renkantis apgyvendinimą ar automobilį nuomai į tai reikėtų atsižvelgti.
 • Maisto porcijos restoranuose ir kavinėse yra gana didelės, vienos porcijos dažnai užtenka 2 žmonėms. Mes paprastai užsisakydavome vieną užkandį bei vieną pagrindinio patiekalo porciją ir mums abiems tikrai užtekdavo.

Pasiruošimas

Vykti į Kiprą nusprendėme paskutinę akimirką, t.y. likus 4 dienoms iki skrydžio, išsirinkome kelionės datą 2020.07.20-27, nes tada radome pigiausius bilietus. Iš karto nusipirkome skrydžio bilietus ir susiradome viešbutį. Likus mažiau nei 24 val iki skrydžio reikėjo internetu užsipildyti Cyprus flight pass, kurią mes dėl visa ko atsispausdinome. Ji buvo reikalinga tiek Vilniaus, tiek Kipro oro uostuose. Skridome su Wizzair, tad susikrovėme 2 nedideles kuprines (40x30x20 cm), nes nenorėjome papildomai mokėti 50 Eur už registruotą bagažą. Oras buvo puikus, tad daugiau daiktų neprireikė. Toliau viską susiplanuoti nusprendėme jau atvykę į vietą.

Atvykimas

Vilniaus oro uoste buvo nedaug žmonių, didelių eilių niekur nebuvo, bet mūsų lėktuvas atrodė ganėtinai pilnas, nors ir buvo laisvų vietų. Skrydis į Kipro miestą Larnaką truko 3.5 val. Tik nusileidus mus visus nuvežė į atskirą terminalą, kuriame dar karta visus suregistravo ir visiems (bent jau taip mums pasirodė) padarė Covid-19 testą, nors žinojome jog prieš savaitę atskridusiems iš Lietuvos testų nedarė. Kaip supratome, Kipras sureagavo į Lietuvoje padaugėjusių Covid-19 užsikrėtimo atvejų, tad apsidraudžiant visus ir patikrino. Neigiamus testų atsakymus gavome sms žinute po 4 val., tad toliau ramiai turistavome. Mūsų viešbutis buvo už 60 km nuo oro uosto ir į jį jokių tiesioginių autobusų iš oro uosto nebuvo, tad nusprendėme autobusu važiuoti į Larnakos centrą ir iš ten kitu autobusu į Ayia Napos, kelionė autobusu iki viešbučio vienam žmogui kainavo 4 Eur. Tiesa, buvo galima į viešbutį vykti ir taxi, bet pagailėjome 50 Eur už šią kelionę.

Pirmas įspūdis

Tik išėjus iš Larnakos oro uosto lauke buvo taip karšta, jog tiesioginėje saulėje išbūti buvo labai sunku, tad ieškojome pavėsio. Pati sala pasirodė labai sausa, išdeginta saulės, trūko žalumos. Visi užkalbinti žmonės buvo labai malonūs ir paslaugūs. Priešingai nei Azijoje, čia nebuvo jokių įkyrių taksistų ar gatvės pardavėjų. Keliai pasirodė labai tvarkingi, aplinka sutvarkyta, nesimatė jokių besimėtančių šiukšlių, paplūdimiai buvo švarūs, prižiūrėti. Be to, pastebėjome, jog daug kur vyko statybos, buvo statomi nauji viešbučiai ir namai, tad susidarė toks įspūdis, jog Kipras gana sparčiai vystosi. Pradžiai atrodė jog turistų yra nedaug, bet vėliau pamatėme jog paplūdimiai pilni žmonių, dieną laisvų gultų sunkiai surasi, nors ir ne visi restoranai dirba, bet vakarais kai kurie būdavo pilni ir staliuko sunkiai gausi. Mūsų viešbutyje beveik visi kambariai buvo užimti, tad nejaukumo jausmo dėl mažesnio turistų srauto mes nepajutome. Daugiausiai sutikome Lenkų ir Vokiečių turistų.

Apgyvendinimas

Renkantis viešbutį mums buvo svarbiausia, kad jis būtų šalia gražaus paplūdimio, su balkonu, taip pat su įskaičiuotais pusryčiais, nes nebuvome tikri ar aplinkui rasime kur papusryčiauti. Didelė viešbučio teritorija nebuvo itin svarbi, kadangi paprastai viešbučiuose daug laiko nepraleidžiame 🙂 Kipre daug kur galima išsinuomoti studijos tipo apartamentus su virtuvėle, kur maistą galima gamintis patiems, bet mes norėjome pailsėti nuo sukiojimosi virtuvėje. Išsirinkome Napasol Boutique viešbutį šalia Nisi paplūdimio Ayia Napos miestelio pakraštyje. 7 naktys su pusryčiais kainavo 560 Eur. Nuo viešbučio iki paplūdimio pėstute tebuvo 350 metrų arba 4 min. kelio. Šis paplūdimys yra vienas gražiausių Kipre, su prie kranto esančia nedidele sala iki kurios galima nubristi arba, vandeniui nuslūgus, tiesiog iki jo galima nueiti. Ayia Napos miestelis garsėja savo naktiniais vakarėliais, tad mums labai patiko idėja apsistoti toliau, t.y. 3 km nuo centrinio šurmulio. Užsakant viešbutį mes parašėme komentarą, kad tai bus mūsų povestuvinė kelionė ir norėtume kambario ne pirmame aukšte. Galiausiai mes gavome patį geriausią kambarį viršutiniame aukšte, su vaizdu į jūrą. Mums atvykus viešbučio savininkas dovanų atnešė ąsotį sangrijos su pintine vaisiais ir tai mums buvo labai maloni staigmena.

NB! Šioje kelionėje dar kartą pasidžiaugėme, kad jau kurį laiką planuodami kelionę ir užsisakydami viešbučius bookingcom’e ar agoda programėlėje, darome tai pritaikydami papildomą nuolaidą (galima sakyti, virtualią nuolaidų kortelę), apie tai plačiau esame apraše atskirame įraše. Grįžę pasitikrinome paskyrą ir matome, kad už viešbučio užsakymą per nuorodą atgausime beveik 17 Eur – neblogai, tiesa?

Transportas

Kipre yra išvystytas autobusų tinklas, tad su jais gana nebrangiai daug kur galima nuvažiuoti (bilietas asmeniui iš Larnakos oro uosto iki centro kainavo 1,5 Eur, iš Larnakos centro iki Ayia Napa asmeniui 2,5 Eur). Visur yra nemažai automobilių nuomos punktų, kainos prasideda nuo 35 Eur už parą, nuomoti automobiliai yra su raudonais numeriais ir paprastai būna gana nauji. Be to, daug kur nuomoja keturračius bei bagius, kurie yra labai populiarūs ir su kuriais galima patyrinėti apylinkes. Daug kur galima važiuoti su taxi, nors jie mums pasirodė brangūs, pvz. nuo viešbučio iki centro už 3 km sumokėjome 8 Eur, bet jei yra didesnė kompanija, tada apsimoka, nes daugiausiai važinėja 7 vietų taxi limuzinai.

Maršrutas

Kipre praleidome 7 dienas, nusprendėme 3 dienas aktyviai turistauti, o likusias 4 dienas tingiai praleisti paplūdimyje. Internetu susiradome gerai įvertintą automobilių nuomos punktą ir ten nuvykę išsinuomavom automobilį 3 dienoms, kadangi turistų mažiau nei įprastai, tad iškart gavome apynaujį Nisan Note su automatine pavarų dėže. Viena automobilio nuomos diena su draudimu mums kainavo 35 Eur, be to reikėjo palikti 300 Eur užstatą, kurį rezervavo iš mūsų kreditinės kortelės ir pabaigoje grąžino. Mūsų aktyvaus poilsio maršrutas buvo toks:

1 diena: skrydis į Kiprą – viešuoju transportu važiavimas iki Larnakos centro – pasivaikščiojimas po St. Lazarus bažnyčia, Larnakos uostą, Finikudes promenadą – po pietų viešuoju transportu nuvykimas į Ayia Napa – poilsis prie Nissi paplūdimio.

2 diena: Love bridgeCape greco parkas, kuriame yra Blue LagoonFig tree bay – poilsis Konnos beach.

3 diena: Kolossi pilisOmodos kaimelisMillomeris krioklys (galima važiuoti ir beveiki iki pat kroklių, praleidžiant trekkinimo dalį, mes važiavome iki “trail start”, tad užtruko dar nuėjimas ir grįžimas iki kroklių, bet mums visai patiko) – Olimpo kalnas.

4 diena: Afroditės uola (visa vieta vadinasi Petra tou Romiou) – karalių kapai (Thombs of Kings) – Avakas perėja (Avakas gorge).

5-7 dienos: poilsis Nissi beach, vakare aplankėme Ayia Napa centrą, garsiąją barų gatvę (kuri buvo tuštoka). Dar vieną dieną būtume mielai pakeliavę po salą, nes tikrai ne viską apžiūrėjome. Galima vieną iš poilsio dienų pasiplanuoti plaukiojimą laivu (trunka apie 6 val.), kuris stoja įvairiose įlankose, galima maudytis ir tuo pačiu grožėtis vaizdais.

Saugumas

Apsaugines kaukes reikėjo nuolat dėvėti oro uostuose ir Kipro viešuosiuose autobusuose. Apsaugines kaukes Kipre dėvėjo taksi vairuotojai, pardavėjai, restoranų padavėjai. Visur prie įėjimo buvo rankų dezinfekcinio skysčio, paplūdimiuose kai kur buvo didesni tarpai tarp gultų, bet daugumoje vietų atstumai tarp gultų buvo įprasti, ten kur paplūdimio skėtukai neturėjo gultų greitai po jais atsirasdavo turistų su dekiais. Restoranuose stalai buvo dezinfekuojami, maistą bufete per pusryčius įdėdavo padavėjas, tad tai pradžioje pasirodė neįprasta, bet greitai pripratome. Apibendrinant, Kipre buvo laikomasi visų pagrindinių saugumo reikalavimų.

Išlaidos

 • Skrydžio bilietai (2 žmonėms) – 340 Eur (Wizzair Vilnius-Larnaka-Vilnius, tik rankinis bagažas);
 • Viešbutis su pusryčiais (7 n.) – 560 Eur;
 • Automobilio nuoma (3 d.) – 120 Eur;
 • Kuras – 60 Eur;
 • Restoranai ~300 Eur;
 • Taxi, autobusai ~ 70 Eur;
 • Kitos smulkios išlaidos (gultai, ledai, įėjimai į kai kuriuos objektus, etc.) ~ 130 Eur;
 • Bendrai ~ 1 580 Eur.

Apibendrinimas

Poilsiauti ir turistauti Kipre mums patiko, puikiai pavyko suderinti aktyvų ir pasyvų poilsį. Oras buvo puikus, dangus buvo giedras visas dienas. Nors ir buvo karšta, bet mes greitai prie to pripratome ir tai mums nesukėlė didelių problemų. Mums pasirodė, jog Kipras yra prisitaikęs prie milžiniškų turistų srautų, o kadangi tokių srautų nebuvo, mums viskas buvo idealu, nes niekur nereikėjo laukti eilėse, lankomuose objektuose buvo mažai turistų, niekas netrukdė fotosesijoms, visada gavome gultą paplūdimyje prie pat vandens, žmonės buvo draugiški, malonūs ir išsiilgę turistų.

Galerija

Aurimas Lipštas (admin)

Aurimas Lipštas (admin)


Tapkite mūsų draugais Facebook’e bei Instagram’e ir sekite kelionių istorijas