Myliu keliones

Augustinas Žemaitis

Pakeiskite foninį paveiksliuką
Augustinas Žemaitis
Pakeiskite foninį paveiksliuką

Kelių šimtų lietuviškų kelionių vadovų autorius ("AŽ kelionės"). Lietuviško paveldo svetur tyrinėtojas ("Gabalėliai Lietuvos"). Skaitmeninis klajoklis, aplankęs 110+ šalių.

This user account status is Approved

Esu aplankęs daugiau nei 110 šalių. Pradėjau skaičiuoti tik kai žmonės pradėjo klausinėti, nes skaičius niekada nebuvo mano tikslas. Aš siekiu pažinti šalis. Nuodugniai, visapusiškai, ne tik "atsižymėti". Nuo didmiesčių iki gamtos, nuo tradicijų iki kurortų, nuo didingiausių iki tragiškiausių istorinių vietų.

Kurį laiką gyvenu šalimi - skaitau apie ją, žiūriu jos filmus ir klausau jos muzikos, pramokstu kalbos, darau tai, ką vietiniai. Visus savo atradimus ir patirtis sudedu į savo svetainę "AŽ kelionės ir mintys". Ten - ne kelionių dienoraščiai, o kelionių pasakojimai-vadovai, kurių tikslas - padėti kitiems perprasti šalį, susiplanuoti savo keliones. Svarbiausią iš to, ką aš supratau per keletą mėnesių, sužinoti per keliasdešimt minučių ar kelias valandas skaitymo. Parašiau daugiau nei 200 tokių straipsnių apie beveik 100 šalių. Kviečiu susipažinti:

*Pagrindinių mano kelionių sąrašas.
*Visi mano kelionių pasakojimai-vadovai žemėlapyje (paspaudi ant vietos ir skaitai kelionių vadovą).
*Įspūdingiausia, ką patyriau kelionėse (visomis prasmėmis: atskiri sąrašai kriokliams ir senoviniams miestams, tradicinėms šventėms ir kelionių būdams ir t.t.)

Mano "kelionių gyvenimas" susidėjo iš kelių etapų. Iki 2017 m. gyvenau "standartiškai": įprastas darbas, vidutinė alga, kelionės tik per atostogas. Tačiau jau tada didelę metų dalį gyvendavau kitomis šalimis. Atradęs būdų taupyti pinigus ir laiką, net ir per trumpas kruopščiai suplanuotas keliones patirdavau itin daug, o į šalies gyvenimą įsijausdavau dar mėnuo-kitas iki išvykimo.

Nuo 2017 m. esu "skaitmeninis klajoklis", dirbu per internetą iš bet kurios pasaulio šalies. Maždaug pusę metų būnu Lietuvoje, pusę - užsienyje. Įgyvendinau svajonę. Vieni daro karjerą dėl didesnio uždarbio ar statuso - bet aš supratau, kad tai man nepagerintų gyvenimo kokybės (prabanga man džiaugsmo nekelia). Ko man išties trūko - laisvė būti kiek nori laiko kur nori. Ir todėl pasirinkau gyvenimo kelią, kuris visų pirma suteikia tai.

Dabar įsigilinu į šalis dar labiau. Praleidžiu ten po mėnesį ar kelis mėnesius. Visada siekiu atrasti ką nors naujo. Kiekviena mano išvyka - ne tiesiog pagyvenimas naujoje šalyje, bet ir naujai išbandyti kelionių, laisvalaikio, darbo būdai. Specialiai darau ne tik tai, kas įdomu ar prie ko pripratęs: gaudau idėjas iš vietinių ir nevietinių, skaitydamas ir žiūrėdamas dokumentiką, stebėdamas gyvenimą ir naršydamas interneto užkaborius tenykšte kalba. Dažnai išmėginu tai, ko prieš metus ar du nebūčiau įsivaizdavęs, kad galėčiau daryti. Ir paprastai apsidžiaugiu, nes atrandu kažką naujo, netikėto ir man įdomaus. Kažką anapus įprastų turistinių kelių. Tai irgi atgula į mano svetaines.

Kiekviena kelionė (ar, tiksliau dabar, "pagyvenimas svetur") man apima daugybę skirtingų tikslų. Nuo 2012 m. vienas tų tikslų - įspūdingų su Lietuva susijusių vietų paieškos. Kuriu lietuviško paveldo užsienyje enciklopediją "Gabalėliai Lietuvos", sudariau interaktyvų 650+ lietuviškų vietų Šiaurės Amerikoje žemėlapį "Tikslas - Amerika" - kiekvieną vietą pats aplankiau, pažymėjau koordinates, fotografavau, išklausiau jų istorijas iš Amerikos lietuvių. 

Tai tik viena mano veiklų, kurių suskaičiuoju keliolika. Perpratęs, ko reikia keliautojams ir šalimi besidomintiems užsieniečiams, sukūriau didžiausią anglišką nenaujienų svetainę apie Lietuvą "True Lithuania". Padedu atrasti Lietuvą užsieniečiams, ypač lietuvių palikuonims, norintiems pažinti ar aplankyti protėvių žemę. Ieškau medžiagos apie jų gimines archyvuose, organizuoju ekskursijas, norintiems padedu atsikurti pilietybę ar atvykti gyventi į Lietuvą.

Tiek gyvenu, tiek dirbu, tiek daugeliu kitų veiklų užsiimu kartu su žmona Aiste ir džiaugiuosi radęs gyvenime tikrą Bendražygę.

Iš viso istorijų (Sirija) - 1

Visos keliautojo istorijos