Myliu keliones
123 Peržiūros

Šarm el Šeikas, tai mūsų, lietuvių, poilsiautojų itin pamėgtas Egipto kurortas. Nors Egiptas yra Afrikos valstybė, visgi Sinajaus pusiasalis kartu su Šarm el Šeiku yra priskiriamas Azijai. Būtent Sueco kanalas yra skiriamasis Afrikos/Azijos riboženklis. Arabiškasis šio turistinio regiono pavadinimas „Sharm El Sheikh“ (liet. Šeiko įlanka) byloja apie šeikų standartus atitinkantį poilsį. Be to, jis pelnė ir pačio prabangiausio Egipto kurorto titulą. O pati, dirbdama ne pirmą sezoną čia, galiu tik patvirtinti, kad tai tikra vandens ir dykumos pramogų bei poilsio oazė po karšta Egipto saule.

Žinoma, kaip ir daugumoje kurortų, viskas pastatyta turistams ir dėl turistų, o vietiniai gyventojai išsijuosę sukasi turizmo sferoje. Tikrai suprantu, kad pirmą kartą besiruošiantiems atostogoms Egipte, apima tikras galvos skausmas, kai reikia išsirinkti vieną viešbutį iš tokios gausios jų pasiūlos. Tačiau be šimtų išskirtinio dizaino resortų, pasakiškais koralais apdovanotų paplūdimių ir visais būdais besistengiančių patraukti praeivių dėmesį parduotuvėlių, čia vyksta ir rimtas gyvenimas.

Šiame margaspalviame turizmo fone stovi ištaigingi kongresų rūmai, kuriuose vyksta pasaulinio lygio konferencijos. Kaip tik ateinančiais, 2022 metais, čia vyks 27-oji Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencija (COP 27) bei nuolat posėdžiauja Arabų šalių lyga, į kurią suvažiuoja įtakingiausi arabų šalių atstovai.

Vaikučiai čia mokosi ne tik valstybinėse, bet ir tarptautinėse britų, prancūzų ir net japonų mokyklose, o studijas gali tęsti naujame tarptautiniame karaliaus Salmano universitete, įsteigto kaimyniškosios Saudo Arabijos iniciatyva. Tikriausiai, pastebėjote, žodis “international” (liet. tarptautinis) čia itin mėgstamas. Spėju, kad taip norima akcentuoti Šarmo vakarietiškumą. Būsimieji mūsų studentai, jūs taip pat galite rinktis savo profesinį kelią šioje egzotiškoje šalyje, kur vos už keliolikos kilometrų dykumoje gyvena laukinių arabų klajoklių gentys – beduinai. Tačiau vietinio gyvenimo peripetijas palikime vietiniams. Ką gi čia nuveikti poilsiautojams, pabėgusiems nuo darganotų lietuviškų orų?

Skaityti toliau

Galerija

Tau šypsosi Greta

Tau šypsosi Greta