Myliu keliones
155 Peržiūros

30 įdomių faktų apie Turkiją

Neretas doras lietuvis savo kojomis jau yra lietęs Turkijos žemę, kuri yra tokia įprasta atostogų kryptis, kaip Palangos ar Šventosios kelialapiai anais laikais. Ypač tada, kai Lietuvoje žiema po truputi traukiasi, užleisdama vietą pavasariui, ar rudeniškas oras padvelkia rugsėjį, poilsiautojai pilnais lėktuvais skrieja į Turkiją gaudyti vasaros spindulių ir pildyti vitamino D atsargų.

O štai Turkija, savo ruožtu, visada yra atvertusi platų atostogų pasirinkimo meniu: kurortai prie Juodosios jūros, kurortai prie Egėjo jūros, kurortai prie Viduržemio jūros, spalvingi didmiesčiai, išraiškinga kultūra, gardi nacionalinė virtuvė, puikūs orai, nuostabi gamta ir netgi žiemą į Turkijos kalnus galima atvykti slidinėti. Bet deja, atostogas praleisdami gulėdami ant šezlongų prie baseinų, dažnai nepamatome šios šalies unikalumo ir mums pro akis praslysta platesnis šios šalies vaizdas.

Paskaičiavau, kad su pertrauka Turkijoje jau esu praleidusi vienerius metus. Visą šį laiką su dideliu smalsumu domėjausi, kokia, vis dėlto, yra ši šalis už kurorto ribų, kas jų kultūroje yra egzotiško mūsų akimis bei kuo ji gali nustebinti pasaulio mačiusį lietuvį. Taigi, ponios ir ponai, noriu Jums pristatyti 30 pačių įdomiausių faktų apie Turkiją, kurie įkvėps Jus keliauti.

Skaityti toliau

Galerija

Tau šypsosi Greta

Tau šypsosi Greta