Myliu keliones

Aistė Žemaitienė

Pakeiskite foninį paveiksliuką
Aistė Žemaitienė
Pakeiskite foninį paveiksliuką

Kultūrų mylėtoja, advokatė, lietuviško paveldo ieškotoja ("Gabalėlių Lietuvos" ir "Tikslas - Amerika" savanorė), aplankiusi ~100 šalių

This user account status is Approved

Keliauju tam, kad pažinčiau užsienio šalis. Ypač jų kultūrą bei dvasią: miestus ir tradicijas, tikėjimus ir šventes, meną ir virtuvę.

Iš viso aplankiau apie 100 šalių.

Mėgstu vairuoti, pagal atstumą esu ne kartą apvažiavusi žemės rutulį. Automobiliu keliavau po tokias šalis kaip Iranas ir Egiptas (5500 km), nuvairavau 10000 km per Australiją, panašiai tiek – per Argentiną ir JAV.

Dirbu advokate, mano darbas taip pat susijęs su užsieniu: padedu užsienio lietuviams atsikurti Lietuvos pilietybę, persikelti gyventi į Lietuvą, išspręsti Lietuvoje iškilusius teisinius klausimus (testamentai ir kt.). Dirbu ir su užsieniečiais, kurie Lietuvoje kuria verslą bei gyvenimą, taip pat padedu atrasti kilmę užsienio lietuvių palikuonimis, kurie jau nebekalba lietuviškai. Kelionėse įgyta patirtis labai padeda darbui: esu perpratusi savo klientų šalis, jų kultūras, beveik visas pati ir aplankiusi.

Savanoriauju „Gabalėlių Lietuvos“ projekte ir „Tikslas – Amerika“ ekspedicijose, kurių metu ieškome lietuviško paveldo už Lietuvos ribų, jį aprašome, fotografuojame, imame interviu iš jį kūrusių ir puoselėjusių lietuvių, sudarinėjame tų vietų žemėlapius.

Kelionėse po pasaulį surinktas žinias panaudoju ir proto žaidimuose – esu ne kartą dalyvavusi TV laidose „Auksinis protas“, „Kas ir kodėl“, „Taip ir ne“ ir t.t.

Keliauju, savanoriauju ir dirbu kartu su savo vyru, geriausiu draugu ir gyvenimo bendražygiu Augustinu. Daugelis mūsų bendrų kelionių aprašytos jo tinklapyje „AŽ kelionės ir mintys“.

Iš viso istorijų - 1