Myliu keliones
163 Peržiūros

Šiaurinės Italijos perlas – Madžorės ežeras, pakrantės miestai ir lankytini objektai

Šiaurinės Italijos perlas – Madžorės ežeras, pakrantės miestai ir lankytini objektai

Italijos šiaurėje tyvuliuojantis Madžorės (it. lago Maggiore) ežeras jungia Lombardijos ir Pjemonto regionus. Siauras 65 km ilgio ežeras yra antras pagal dydį visoje Italijoje, jo pakrantėse galima rasti daug jaukių miestukų, nors populiariausi Arona bei Streza (it. Stresa). Madžorės ežerą pasiekti labai paprasta. Milano Malpensos oro uostas yra vos 40 km nuo Strezos. Iš jo važiuoja tiesioginiai autobusai, pažymėti Verbania-Malpensa. Taip pat kas valandą kursuoja oro uosto autobusai, vežantys iki Gallarate, nuo kur galite sėsti į traukinį link Strezos.

Strezos kelių kilometrų puošnioje pakrantėje vaizdai lyg iš atviruko: krištolo skaidrumo ežeras įrėmintas debesimis, ties horizonto linija susilieja su mėlynu dangumi, apgaubtas kvepiančia pakrančių žaluma bei tolumoje kyšančio Monte Roso kalnų masyvo, su dešimčia, ledynais papuoštų, viršukalnių, nuo kurių sunku atitraukti žvilgsnį. 1918-ais devyniolikmetis Hemingvėjus, savanoriaudamas raudonajame kryžiuje Italijoje, buvo sužeistas važiuojant greitosios pagalbos automobiliu. Milano ligoninėje jam buvo išduotas 10 dienų gydymo „talonas“. 7 dienas iš dešimties jis praleido Strezoje, 106 – ame viešbučio Grand Hotel Des Illes Broomees kambaryje, kur parašė knygą „Atsisveikinimas su ginklais“.

Skaityti toliau
Kelioniureikalai

Kelioniureikalai

Naudinga kelionėms

Užsisakyk apgyvendinimą ir kelionės bilietus per Bonusway ir susigrąžink iki 5% išleistų pinigų. Su nuoroda www.bonusway.lt/myliukeliones papildomas 3 eur bonusas atlikus pirmąjį pirkimą/užsakymą.

Plačiau

Tapkite mūsų draugais Facebook’e ir sekite kelionių istorijas