Myliu keliones
55 Peržiūros

Rotorua – maorių kultūros centras

Naujoji Zelandija – multikultūrinė šalis. Prieš keletą šimtų metų anglų kolonizuota, ji buvo padalinta į dvi dalis, didžioji atitekusi anglams, ir nors vietinių Maorių bendruomenė buvo nustumta į šešėlį, ji niekur nepradingo.
Naujoji Zelandija ir Maoriai, labai nesiskiria nuo kitų kolonizuotų šalių, įskaitant Indėnus Amerikoje, Aborigėnus Australijoje ar net Lietuvius Lietuvoje – agresoriai dirbo pagal nustatytą šabloną – sunaikinti vietinę kultūrą, kalbą, istoriją, taip asimiliuojant vietinius.

Tik visai neseniai, Maoriai gavo teisę atvirai praktikuoti savo ritualus, dalintis savo kultūra, kuri yra tikrasis Naujosios Zelandijos istorinis palikimas. Aš džiaugiuosi, kad turėjau galimybę susipažinti su šia kultūra ir žmonėmis, kurie, po tiek vargų, pagaliau gali viešai didžiuotis būdami pirmaisiais kiviais.

Šiaurinė sala, o ypač regionas aplink Rotorua yra svarbiausias Maorių centras Naujojoje Zelandijoje. Būtent ten, vietiniai kiviai dirba ties kultūros puoselėjimu ir išsaugojimu. Būtent ten mes ir buvom…

Skaityti toliau
Aistemapstheworld

aistemapstheworld