Myliu keliones
97 Peržiūros

Kruizas Baltijos jūra aplankant Taliną, Stokholmą ir Pernu miestelį Latvijoje

Pirkti kelionių paketus ir keliauti agentūrų pagalba gyvenime teko vos keletą kartų ir vienas jų buvo Baltijos kruizas aplankant Taliną, Stokholmą ir Latvijos Pernu miestelį. Kadangi turėjau laisvą savaitgalį, o kelionės planavimui laiko neitin daug, pasidairiau Makalius.lt puslapyje ir radau šio kruizo pasiūlymą už puikią kainą ir ilgai nesvarsčius jį įsigijau. Kad ir kaip mėgstu planuotis išvykas savarankiškai, šįkart nusprendžiau, kad jokių planavimų, galvojimų ir informacijos ieškojimų nenoriu, nes vos už 100 eur jau viskas suplanuota, sudėliota, reikia tik prisijungti ir keliauti.

Kelionė autobusu

Šiek tiek kėlė dvejonių, ar neprailgs kelionė autobusu, nes esu įpratusi skraidyti lėktuvais ir gana greitai pasiekti kelionės tikslą, taip pat ar nebus nuobodu keliauti vienai, nes kompanijos šiai kelionei neradau. Pati kelionė turi keletą sustojimų, stojome pavalgyti, pakeliui stabtelėjome kelioms minutėms prie jūros. Sustojimai ne per ilgi, tačiau gidui leidus, norintys galėjo suspėti ir pabraidyti jūroje, tad kelionės laikas iki Talino gana greitai pralėkė. Supratau ir tai, kad tokių kelionių privalumas tas, jog net nepasiėmus kelionės kompaniono nėra liūdna, nes kompanijos pilnas autobusas. Kelionė netrumpa, tai su šiais žmonėmis praleidi daug laiko ir su ne vienu susibičiuliauji, bendrauji ir net leidi laisvą laiką kartu.

Pažintis su Talinu

Nuvykus į Taliną turėjome turiningą eskursiją mieste. Nežinau, ar visi gidai Makalius.lt kelionėse tokie nerealūs, kaip mūsiškis, bet tikiuosi, kad TAIP! Nes supratau, kad kelionei dar daugiau žavesio pridėjo ir pats gidas savo pasakojimais, humoru, šiltu bendravimu su visais keliautojais. Visi likome pakalbinti, visiems suteikta daug naudingos informacijos, Talino mieste taip pat gavome rekomendacijų, kur verta apsipirkti, kur pavalgyti. Tad apėję senamiestį kartu su gidu ir gavę laisvo laiko savarankiškai turistauti, galėjome taupant laiką rinktis gido rekomenduotas, patikrintas vietas, arba savarankiškai susirasti vietas pavalgyti ir pasivaikščioti.

Keltas

Po vakarienės Taline nuvykome į keltą ir įsikūrę savo kajutėse turėjome visą laisvą vakarą/naktį pramogoms, kurių kelte tikrai nemažai, įvairių renginių, barų, parduotuvių, netgi jakuzi ir pirčių erdvė. Pirkdama kruizą įsigijau vietą keturvietėje kajutėje, tad man buvo priskirta lova kajutėje su kitais keliautojais. Kadangi žmonių nebijau, o autobuse ir eskursijose daugelis jau spėjome susibičiuliauti, tai ir mano kaimynės kajutėje man jau buvo pažįstamos ir smagios kompanionės. Kelto kajutės nedidelės, vietos nėra daug, tačiau viskas gana gerai apgalvota ir nieko nepritrūko.

Kiekvienoje kajutėje yra televizoriai su visa informacija apie kelto buvimo vietą, išplaukimą, atplaukimą. Kadangi plaukiau vasarą, tai oras buvo dar pakankamai ramus, nors vieną naktį visgi šiek tiek siūbavome, tačiau jūros ligos pajusti neteko. Apskritai keltu plaukiau pirmą kartą ir tai buvo puikus startas, nes dabar noriu plaukti visais kitais kruizais. Pasibandžius trumpesnį Baltijos kruizą, tvirtai žinau, kad labai noriu leistis į Viduržemio jūros kruizą, o ateityje galbūt ir Karibų jūros kruizą, kuriuos visus mačiau ir Makalius.lt puslapyje.

Stokholmas

Paryčiais, artėjant prie Stokholmo, verta atsikelti anksčiau ir užlipti ant denio pasigrožėti įvairiausiomis mažesnėmis ir didesnėmis salomis pakeliui. Papusryčiavus švediško stalo restorane su vaizdu į jūrą „Grande Buffet“ pasiekiame Švedijos krantą. Atvykus į Stokholmą turime pusdienio kelionę su gidu po nuostabų miesto senamiestį, siauros gatvelės, spalvingi pastatai, pilnos žmonių istorinės miesto aikštės. Toliau keliaujame į Rotušę ir į lankomiausią Stokholmo objektą – „Vaza“ muziejų. Turiningai praleidus dieną vakare grįžtame į keltą ir plaukiame atgal į Taliną.

Grįžimas namo

Labiausiai nemėgstu ilgų kelionių namo, nes dažnai jos jau tiek entuziazmo nebekelia ir prailgsta. Tačiau labai nustebino, kad ši kelionė neprailgo. Kelyje ne kartą sustojome ne tik ten, kas buvo pažymėta kelionės programoje, tačiau buvo ir sustojimų – staigmenų. Grįždami namo aplankėme Pernu miestelį prie jūros, kuriame turėjome eskursiją, bei šiek tiek laisvo laiko ramiam poilsiui, papietauti išgerti kavos, pasivaikščioti.

Ši kelionė be galo patiko ir iš tikro mėgavausi tuo, kad pačiai nereikėjo nieko planuoti, galvoti ir per trumpą laiką, už labai gerą kainą, gavau kruopščiai sudėliotą maršrutą ir vos per kelias dienas galėjau aplankyti kelias šalis, miestus, o jau vien plaukimas keltu gavosi lyg dar viena atskira kelionė, sutiekianti daug įspūdžių. Jei esate tokie, kaip aš, kurie viską mėgstate planuotis patys, kartais leiskitės į štai tokias, agentūrų suorganizuotas keliones.

Galerija

Aplink Pasaulį

Aplink Pasaulį


Tapkite mūsų draugais Facebook’e bei Instagram’e ir sekite kelionių istorijas