Myliu keliones
138 Peržiūros

Ein Gedi nacionalinis parkas: gamtos oazė Judėjo dykumoje

Ankstų šeštadienio rytą važiuojame palei Negyvąją jūrą nutiestu 90-ju keliu. Vaizdai pro langą gan monotoniški – tai vis tas pats pilkai gelsvas Judėjo dykumos peizažas bei aukščiau iškilusių kalnų, skardžių ir tarpeklių grandinė. Žemiausias taškas planetoje – Negyvoji jūra – nors iš tolo ir traukia savo žydryne, iš tiesų ir atrodo gan negyva. Jokios žalumos pakrantėse nematyti, tik didžiulės kur nekur atsivėrusios smegduobės – nuolat besitraukiančios Negyvosios jūros pasekmė.
Šioje vietoje atrasti bent kiek gyvybės atrodo tikras stebuklas, tačiau būtent tai ir nutinka atvykus į Ein Gedi nacionalinį parką. Didžiausia oazė visame Izraelyje yra populiari žygių vieta, kur galima ne tik aktyviai leisti laisvalaikį, bet ir atsigaivinti viename iš daugybės šaltinių, krioklių ar baseinų.

Ein Gedi parkas užima maždaug 14 km2 teritoriją visai prie pat Negyvosios jūros, apie 80 km nuo Jeruzalės ir apie 150 km nuo Tel Avivo. Parką sudaro du didžiuliai tarpekliai – Wadi David ir Wadi Arugot, kuriais teka šaltiniai. Pagrindiniai žygeivių maršrutai būtent ir yra nutiesti aplink šiuos šaltinius – vykstant į Ein Gedi, reikėtų išsirinkti vieną iš jų, mat per dieną aplankyti abu bus sunkoka.

Skaityti toliau

Tapkite mūsų draugais Facebook’e bei Instagram’e ir sekite kelionių istorijas