Myliu keliones
141 Peržiūros

Automobilio nuoma Maroke ir vairavimo kultūros ypatumai. Išsamus gidas

Automobilio nuoma Maroke, vairavimo kultūra ir eismas kiek skiriasi nuo mums įprastų Vakarietiškų taisyklių. Tačiau taisyklės visur išlieka tos pačios, tik Maroke jų retai laikomasi. Įdomus faktas – nors eismas šioje šalyje kiek chaotiškas, vairuotojai gerbia vieni kitus, ir avarijų pamatysi retai. Maroke taip pat egzistuoja ne viena nerašyta vairavimo taisyklė, kurią taip pat paminėsiu šiame straipsnyje. 

Kaip pavyzdį galiu imti save. Nors vairavimo teises Lietuvoje buvau išsilaikiusi labai seniai, neturėjau jokios vairavimo praktikos (išskyrus iš tėvų Pavydų kaimo į Kelmę, link kurios veda tiesus, beveik be jokio eismo kelias). Po truputį pradėjau praktikuotis vairuoti Marakeše, o kad jausčiausi geriau, dar pasiėmiau ir vairavimo pamokas viešėdama Lietuvoje. Mano instruktorius Vilniuje buvo pakraupęs matydamas, kad ne visada stoju prie pėsčiųjų perėjos, be signalo manevruoju tarp eismo juostų ar  užlindinėju kitiems automobiliams už nosies.

Paaiškinau, kad taip visi vairuoja Maroke, prašiau pamokyti paralelinio automobilio parkavimo, nes čia dauguma parkuojasi būtent taip gatvėse. Nors jau tikrai gerai nardau Maroko keliuose, tikrai bijočiau grįžus į Lietuvą sėsti už vairo. Reiktų nemažai laiko persiorientuoti prie visų taisyklių laikymosi 🙂

Grįžtant prie mano pavyzdžio, į Marakešo gatves nėriau vos po keleto vairavimo pamokų, tačiau to tikrai nerekomenduoju jums, ypač su nuomota mašina. Vairuojant Maroke svarbiausia greita reakcija, situacijos įvertinimas ir budrumas. Įsivaizduokite vairavimą gatve, kurioje šalia jūsų iš visų pusių (bent jau Marakeše) laviruoja motoroleriai, bet kur per gatvią vaikšto pėstieji – jei skamba baugokai, vairavimą perduokite savo kolegai arba samdykitės transportą su vairuotoju. Beje, Kasablanka miestas Maroke garsėja savo išprotėjusiu eismu ir labai nemandagiais vairuotojais, todėl patariu ten išvis nevažiuoti. Jau neminint ten esančių amžinų kamščių. Vairuotojai kituose Maroko miestuose yra mandagesni ir laikosi (dažniau) eismo taisyklių.

Skaityti toliau
Blondinė Maroke

Blondinė Maroke